Wpis z mikrobloga

W obliczu wojny rosyjsko-ukraińskiej, w Internecie często pojawia się określanie Ukraińców mianem „banderowców”. Raz za razem pojawiają się pasty odnośnie okrucieństwa UPA, i przypominanie o ukraińskich zbrodniach. Jednak jakoś mało mówi się, o historii rosyjskich zbrodni wobec Polaków. Żeby nie pisać rusofilom i ruskim trollom tego samego za każdym razem, sporządziłem krótką listę zbrodni rosyjskich dokonanych na Polakach.

Znajdziecie ją tutaj

Zawołałbym Cię @Stadler , gdybyś nie był zbanowany XD

#ukraina #rosja #historia
  • 43
@Ddan: Dziwna lista - pod Ussuri to pojechali ostro, ale bronili się przed Chinami. Krym to inwazja, okupacja, ale nie zbrodnia (póki co...). Zabrakło z kolei "nieoficjalnych" ale bardzo krwawych agresji przy użyciu "doradców" na Bliskim Wschodzie i Afryce w latach '60-'70.
Tylko że sam Putin potępia czasy stalinowskie.


@Benti : Uśmiałem się.

Pomimo upadku ZSRR we współczesnej Rosji bardzo silna jest tęsknota za Stalinem i jego polityką. Świadczą o niej badania opinii społecznej w świetle których Stalin jest uważany przez Rosjan za jedną z najpopularniejszych/najważniejszych postaci historycznych[55], ale także utrzymująca się popularność partii komunistycznej, która rządy Stalina uważa za wzorcowy okres w historii Rosji. Jedna ze struktur lokalnych partii komunistycznej zorganizowała akcję billboardową,
@Ddan: Ja tylko dodam, że większość sprawców tych zbrodni nie żyje, a dzieci nie powinno winić się za zbrodnie rodziców. Nie mniej jednak różnica jest taka, że dzisiejsi Ukraińcy są pozytywnie do nas nastawieni i mają aspiracje europejskie. Natomiast nastawienie Rosjan #!$%@? nacjonalistyczna agresja i nienawiść ukierunkowana na zewnątrz w tym i na nas. Działania Rosji popierane przez tamtejsze społeczeństwo to militarny imperializm z początkową fazą totalitaryzmu. Dzisiejsza Rosja nie chce
Dlatego najlepiej żeby Ukraina z Rosją wyrzynały się jak najdłużej.


@PedroLeon: To się nie stanie. Bez pomocy Ukraina zostanie podporządkowana Rosji i będzie elementem machiny wycelowanej przeciwko nam. Z pomocą Ukraina ma szanse na to by była elementem machiny broniącej nas przed Rosją.

a dziś wszyscy Ukraińcy to banderowcy.


@PanKoparek: Bo to ruska propaganda działająca na naszym obszarze.
@Ddan: Przy okazji warto dodać, że w wyborach prezydenckich na Ukrainie politycy odwołujący się do ideologii OUN, uzyskali kilka %(a nie jest to wynik w skali całego kraju, bo odliczyć trzeba znajdujące się wtedy pod kontrolą separatystów regiony wschodnie, gdzie poparcie dla ukraińskiego nacjonalizmu jest praktycznie zerowe).

Tymczasem w wyborach prezydenckich w Rosji kandydat partii komunistycznej za każdym razem znajduje się na drugim miejscu gromadząc od 17%, do 40% (druga tura
@maniac777:

Ja tylko dodam, że większość sprawców tych zbrodni nie żyje, a dzieci nie powinno winić się za zbrodnie rodziców. Nie mniej


Uważam dokładnie tak samo. Polityka powinna opierać się na obecnej sytuacji i chłodnej oceny. Zestawienie zrobiłem dla równowagi: skoro część ludzi uważa, że powinniśmy w tej wojnie popierać Rosjan, bo Ukraińcy mordowali Polaków, to czemu nie popierać Ukraińców, bo Rosjanie dopuścili się znacznie większej liczby zbrodni? Taka sama sentymentalna
@Ddan:

Krociotko, bo nie mam czasu, ani ochoty na gownoburze.

Z tego typu dyskusjami jest ten sam klopot, ze:

A: Breivik, wymordowal kilkadziesiat ludzi. Blondyni sa #!$%@?!

B: Ale bruneci gorsi! Hitler codziennie rano zjadal na sniadanie 15 niemowlat!

C: Zaraz, zaraz Hitler nie zjadal na sniadanie 15 niemowlat...

B: Bronisz Hitlera?! Agencie #!$%@?! Sam jestes brunetem pewnie! Ile ci placa?!

C: Nie bronie, ale nie zjadal przeciez tych niemowlat. Byl