Wpis z mikrobloga

W obliczu wojny rosyjsko-ukraińskiej, w Internecie często pojawia się określanie Ukraińców mianem „banderowców”. Raz za razem pojawiają się pasty odnośnie okrucieństwa UPA, i przypominanie o ukraińskich zbrodniach. Jednak jakoś mało mówi się, o historii rosyjskich zbrodni wobec Polaków. Żeby nie pisać rusofilom i ruskim trollom tego samego za każdym razem, sporządziłem krótką listę zbrodni rosyjskich dokonanych na Polakach.

Znajdziecie ją tutaj

Zawołałbym Cię @Stadler , gdybyś nie był zbanowany XD

#ukraina #rosja #historia
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak stanie się machiną. Yhy. Kult UPA mamy i bez tego.


@PedroLeon: Ty chyba jakieś kompleksy masz. Wszędzie widzisz UPA? (a może i białe myszki?).

Powiedz mi: Czy większą armię jest w stanie utrzymać 140 czy 190 milionów ludzi?
  • Odpowiedz
@internetowyjanusz: No Stalin miał gruzińskie korzenie. A dla Niemiec najważniejszą postacią w historii jest Hitler. Wspominasz o komunistach, a kto jest wzorem dla faszystów?

Co ma w ogóle piernik do wiatraka?
  • Odpowiedz
@Ddan: Gdyby zebrac szczegoly to szok bylby ogormny bo wbrew powszechnemu mniemaniu Rosjanie nie byli wcale humanitarni jak tiwerdza rózne Stadlery myslace ze oni zabijali "humanitarnie" . Trolle emanuja okrucienstwem rzezi wolynskiej a Sowieci tez torturowali, wyłupiali oczy, zakopwyali zywcem, miażdzyli polskie dziewczeta pod kołami pociagu i stosowali wiele innych okrucienstw.
  • Odpowiedz
Wejdz sobie na rosyjskie storny, poczytaj jakie newsy na temat Polski sa tam rozpowszechniane, jakie sa komentarze. Konflikt Poslka Rosja w wiekszym stopniu kreuja Rosjanie!


@szurszur:

No wlasnie z ciekawosci, po ostatniej dyskusji przegladalem i specjalnie nie widze. Jak jest news apropo Polski, to sa co najwyzej komentarze typu, ze "przeki sa prostytutka i robia laske amerykanom.", co niestety potwierdzil ostatnio sam minister spraw zagranicznych naszego(?) kraju. No i ogolnie
  • Odpowiedz
@pawelwirtualny: Chodzi o newsy sugerujace że polska artyleria ostrzeliwuje cywilne osiedla Donbasu, sugestie ze Polska chce rozbioru Ukrainy itp. Oni nam zarucaja to samo co sami maja na sumieniu.

Jesli przyznajesz racje komentarzom Rosjan to jestes swietnym materialem dla odszczpienca a moze juz nim jestes. Jestesmy smieszni ze swoja histeria? Przeciez Rosjanie atakuja inny kraj a Ty uwazasz ze my histeryzujemy?
  • Odpowiedz
Chodzi o newsy sugerujace że polska artyleria ostrzeliwuje cywilne osiedla Donbasu, sugestie ze Polska chce rozbioru Ukrainy itp. Oni nam zarucaja to samo co sami maja na sumieniu.


@szurszur:

Daj
  • Odpowiedz
Troche tak... I nie jest to tylko moje zdanie. Gdzie Polska, a gdzie Donbas?


@pawelwirtualny: Walczy Ukriana a nie tylko DOnbas. Pzoa tym przez ta wojne tracimy gospodarczo iwec ona nas dotyka.

Daj
  • Odpowiedz
Nawet jesli Rosja faktycznie tam wejdzie, to tak naprawde szybciej sie to skonczy, ludzie przestana ginac, a Ukraina sie podzieli i tyle


@pawelwirtualny: WIesz że na Zachodzie wielu tak bedzie mowilo gdy Poslka bedzie zagrozona?
  • Odpowiedz
@szurszur:

Nie no sorry, ale nie bede przeczesywal netu w poszukiwaniu takich dyskusji :D Nie zalezy mi na budowaniu jakiejs rusofilli, a po prostu uwazam, ze rusofobia nie lezy w naszym interesie, bo prowadzi do polonofobii w Rosji. Normalnie, oni nie maja zadnego interesu w takim nakrecaniu i z tego co wiem, to tam Polska nie jest jakims waznym tematem. Cos jak w Polsce Litwa, albo Slowacja.
  • Odpowiedz
@pawelwirtualny: To co wielu nazywa polska rusofobia jest po prostu nieufnoscia wobec Rosji ktora jest panstwem mocno odstajacym od tego czego zyczyłaby sobie wiekszosc Europejczykow. My mowimy przesancie nakrecac konflikt w Donbasie a Rosjanie pisza "o te polskie rusofoby oni od wiekow atakowali Rosjan maja to we krwi". Tak to niestety wyglada.

Przez 6 lat rzadow PO Polska poprawnie sie odnosila do Rosji, nawet widzialem rosyjskie programy gdzie wskazywali że
  • Odpowiedz
@Ddan: I co z tego. Będziesz się bawił na liczby. Polacy nie lubią ruskich za zbrodnie a Ukraińców teraz mają kochać za zbrodnie bo propaganda nakręca. Najpierw niech przeproszą i przestaną stawiać pomniki zbrodniarzom - wtedy można zacząć rozmawiać jak równy z równym. Ukraina nie jest jednolita - wschód jest ostro prorosyjski od zawsze , zachód proeuropejski. Wtrącanie się w sprawy tego narodu jest idiotyzmem a robili to europejscy politycy
  • Odpowiedz
@pawelwirtualny: nieprawda. Miałem okazję śledzić wiele rosyjskich dyskusji w tym temacie, oni bardzo lubią podkreślać lekceważenie do Polski, ale jest ono bardziej na pokaz. W rzeczywistości Polska stała się dla nich - przynajmniej w ostatnim czasie, o wiele bardziej istotnym tematem niż prędzej. A co do twoich wcześniejszych postów: pełna zgoda co do tego, że nie powinniśmy opierać swoich akcji na sentymentach historycznych. Problem polega na tym, że musimy popierać
  • Odpowiedz
Miałem okazję śledzić wiele rosyjskich dyskusji w tym temacie, oni bardzo lubią podkreślać lekceważenie do Polski, ale jest ono bardziej na pokaz. W rzeczywistości Polska stała się dla nich - przynajmniej w ostatnim czasie, o wiele bardziej istotnym tematem niż prędzej.


@Dramir:

Alez tak. Jak polscy politycy im rzucaja rekawice kozakujac po maidanie i wspierajac zamach stanu w ich strefie wplywow (rozmowy Sikorskiego z maidanowcami), a premier(!) nakreca retoryke wojenna oglaszajac, ze nie wiadomo, czy 1 wrzesnia dzieci pojda do szkoly, to sie zaczeli interesowac, co w tej Polsce sie dzieje. Ty bys nie
  • Odpowiedz