Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie pracuje sobie #zagranico juz od 10 lat. Pomyslalem ze skoro prace mam mobilna to moznaby wrocic z #emigracja do kraju i tam kupic dom i wydawac kase na produkty ale zarabiajac w funtach. Niestety, niedawno masz kochany rzad tak bardzo namawiajacy do powrotow w tv, wprowadzil ustawe dzieki ktorej nie mozna brac kredytow w zlotowkach gdy zarabia sie w funtach. Nie moge kupic domu na kredyt, nie moge wrocic do Polski. Tak czy siak profit dla mnie ale ta propaganda w tv ze rzad zacheca do powrotow naprawde jest smieszna. Pewnie jest to taki lekki bat na tych co zarejestrowali firmy w UK broniac sie przed ZUS, wypychaja rowniez ich z kraju.

Dziekujemy Donaldzie.

#kredyt #finanse #powroty #uk
  • 39
@moooka: Kredyt w funtach jest bardzo niekorzystnie oprocentowany w Polsce. Opłacało by się wziąć kredyt w funtach ale w UK ale niestety takiego nie dadzą na nieruchomość w Polsce.

@ElCidX: Nie kupuje się mieszkania za gotówkę, jeśli można nią obracać i robić większą gotówkę. Pozbywając się całego kapitału stracę możliwość zarabiania.

@unknown_stranger: chciałem uszczęśliwić żonę i zaspokoić jej tęsknotę za rodziną. Teraz mam duży argument na to żeby nie
@miki4ever: jaki podatek mógłbym płacić w UK a jaki w PL? w UK tylko od zarobków i składkę emerytalną, a gdzie płaciłbym VAT od wszystkich produktów codziennego użytku i akcyzę gdy chciałbym się napić albo samochodem pojeździć? gdzie płaciłbym za usługi takie jak taxi czy naprawa samochodu albo remont tego nowego domu? Jak mój różowy pasek pójdzie do fryzjera, kosmetyczki i na masaże to znowu byłby zysk dla Polski.

Spędzałbym więcej
@miki4ever: To nie państwo daje kredyt tylko bank. Bank na tym zarabia. Jak to jest że w twojej opinii nie ma sensu dla banku żeby zarobić? Bank sam z siebie zawsze dawał takie kredyty tylko teraz państwo tego zabroniło bo trzyma pałę na obywatelach.

W tv słychać że rząd namawia do powrotów a wprowadza ustawy które to utrudniają. Niech powiedzą otwarcie że nie chcą byśmy wracali, po co tak kłamać do