Wpis z mikrobloga

o ile twórcy robią co w ich mocy, by szybkość działania polskiego cRPG-a na Xboksie One i PlayStation 4 nie była niższa niż 30 klatek na sekundę, tak nie są w stanie zagwarantować, że uda się przy tym zapewnić rozdzielczość 1080p


Moment moment... Konsole ósmej generacji (PS4 i XBOX One) nie są w stanie uciągnąć gry z 2015 roku, z początku, w 1080p przy nawet 30 kl/s? Przecież konsola jest teraz bardzo przeciętnym pecetem. Gdzie ta zaleta włóż płytę i graj? Gdzie potężne maszyny do gier, które PC ściga? A może to twórców wina, że nie uruchomi się w rozdzielczościach, na których gracze PC grają już jakiś kawał czasu?

#gry #pcmasterrace #konsole
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bercik899: ciiiii bo przyjdzie bojówka i zacznie tłumaczyć, że ludzkie oko i tak nie widzi róznicy, a pctowcy to są głupi bo muszą karte graficzną wymieniać co miesiąc i nie mogą grać na padzie na kanapie bo sie nie da podłączyć pc pod tv bo nie
  • Odpowiedz
@morchol: widzę biedę graficzną na PS3 ale mi to nie przeszkadza, peceta za 600 złotych bym nie kupił. Dla mnie liczy się grywalność, a graficznie to tylko Crysisy (na PC oczywiście) mi się podobają, cała reszta to dno i metr mułu.
  • Odpowiedz
@paffnucy: a co to za różnica? :P

@dzangyl: no to nie pograsz w nowości, za PC też musisz dać przynajmniej te 2k, żeby pograć na poziomie podobnym lub wyższym niż oferują konsole.
  • Odpowiedz
@only: na PS3 są dziesiątki gier, a że ich premiera była ładnych parę lat temu, to za grosze idzie je kupić np. na allegro. Same profity. Kupowanie PS4/Xbox One to głupota taka sama jak kupowanie wypasionych kart graficznych.
  • Odpowiedz
@only: Ale mi chodzi o to, że grę, która ma wyjść w 2015 roku nie ograniczają technologie, a specyfikacja sprzętowa konsoli, która premiere miała w 2014 roku. Co dalej? Konsole co dwa lata?
  • Odpowiedz
@dzangyl: ale te kupowanie kart graficznych żeby nadążyć za postępem to mity i fantasmagorie. Sam mam kompa kupowanego jakieś 6 lat temu za ok.2 tyś. i dalej wszystko śmiga na high, czasem może trzeba jakąś opcję graficzną trochę obniżyć. Kupując wtedy ps3 w premierowej cenie plus teraz ps4 zapłaciłbym raczej więcej.

  • Odpowiedz
@morchol: 6 lat temu to ja chyba miałem GTX 260, z obecnych wymagań to on chyba ledwo na minimum wystarcza. Nie wiem czy to zawyżone wymagania czy rzeczywiście tak jest?

Poza tym nie chodziło mi o wymienianie kart graficznych, tylko kupowanie takich za 1500zł albo więcej, toż to głupota. Co do konsol, to nigdy nie kupowałem w okresie po premierowym, bo cena jest zawyżona i to dużo, szkoda kasy, no
  • Odpowiedz
@dzangyl: Dlaczego głupota? Jeżeli posiadam własne pieniądze, to robię z nimi co chcę. Nie rozumiem, gdzie ludzie widzą problem. Moje pieniądze, moja decyzja. Jaki jest sens wywyższania się jednych i drugich? Jaki? Chcę sobie kupić konsolę - kupuję konsolę. Chcę kupić PC - kupuję PC. Ludzie jakąś religię z tego tworzą. To jest wymieniona przez Ciebie GŁUPOTA.
  • Odpowiedz
to moja opinia, którą wyrażam patrząc z mojej perspektywy, dla mnie wydawanie 1500 złota na kartę to głupota, bo do normalnej gry na wysokich detalach wystarczy taka do 1000. Akurat tutaj nikt nie wykłóca się czy lepiej kupić konsolę czy pc, nie potrzebnie o tym piszesz ;)
  • Odpowiedz
@only: czemu ponad 2k? za 1,5k zmontujesz sobie gtx660 + i5 +8gb ramu +mobo na spokojnie a pojdzie Ci praktycznie wszystko na fullu w tym configu
  • Odpowiedz