Wpis z mikrobloga

o ile twórcy robią co w ich mocy, by szybkość działania polskiego cRPG-a na Xboksie One i PlayStation 4 nie była niższa niż 30 klatek na sekundę, tak nie są w stanie zagwarantować, że uda się przy tym zapewnić rozdzielczość 1080p


Moment moment... Konsole ósmej generacji (PS4 i XBOX One) nie są w stanie uciągnąć gry z 2015 roku, z początku, w 1080p przy nawet 30 kl/s? Przecież konsola jest teraz bardzo przeciętnym pecetem. Gdzie ta zaleta włóż płytę i graj? Gdzie potężne maszyny do gier, które PC ściga? A może to twórców wina, że nie uruchomi się w rozdzielczościach, na których gracze PC grają już jakiś kawał czasu?

#gry #pcmasterrace #konsole
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@only: nie zgodze się ostatnio polroczny i5 4670 był za 600 stowek na alledrogo a to najmłodszy model, spokojnie można dorwać za 500-550 już i5 2500k i spokojnie go dobrze wykrecic.
  • Odpowiedz
@morchol: 6 lat temu za 2 tyś i ciągle ci gry chodzą na wysokich? To weź ty mi podaj specyfikacje tego kompa, bo śmierdzi mi tu ostrym #!$%@? głupot
  • Odpowiedz
@BaRi: miałem bana i nie mogłem odpisać :P

To załóżmy, że uda Ci się wyrwać 2500k za 500zł, za gtx 660 licz 600 zł, czyli masz już 1100.

Jeśli chcesz podkręcać licz minimum 300zł za płytę, ale załóżmy, że zrezygnujesz z OC/wyrwiesz dobrą używkę za
  • Odpowiedz
@only: większość ludzi posiada/posiadalo kiedy obudowę, na dobra sprawę obudowę zbijesz z desek jak chcesz isc po kosztach :D.

dvd nie uzywalem od 2009 roku wiec uważam ze jest zbędne, hdd jest inwestycja na lata.

Moje wyliczenie było przy zalozeniu ze podzespoly nie wplywajace na wydajność komputera można przelozyc z poprzedniego/starego zestawu. Do nowej konsoli tez możesz sobie doliczyć move/kinect/dodatkowego pada. A jeśli nie to koszt hdd obudowy i zasilacza zwroci się po 4-6
  • Odpowiedz
@BaRi: no dobra, ale według niego 6 letni komputer za 2 tysiące dalej obecne gry dźwiga na wysokich ustawieniach. Ja swój złożyłem 4 lata temu i już w tym roku większość gier nie chodzi, nowy ac na minimalnych chodził słabo, titanfall tylko na niskich działał płynnie itd. Niektóre gry w tym roku nie były wymagające, the walking dead czy coś, ale takie bajki, że 6 letni komputer za 2k nadal
  • Odpowiedz
@Tukan29: Ano to się zgodze, sam przed oc miałem problem z gtaIV ale to tez inna bajka bo optymalizacja w tej grze poszla po bandzie. Z drugiej strony zależy w jakie gry gra, wszystkie indyki powinny pojsc na fullu XD.

A propo optymalizacji fifa13 na low mi się ciela niemiłosiernie a 14 działa w fhd na pelnych z max aa. I gdzie tu #!$%@? logika?
  • Odpowiedz
@BaRi: ta, wiem coś o tym, AC 3 na low cięło mi się jak #!$%@? emo wszędzie poza morzem, a czwórka trzymała 30 fpsów przez całą grę (napisałem wcześniej, że słabo, no bo kurczę te 30 miala tylko na najniższych)
  • Odpowiedz