Wpis z mikrobloga

Ciężko mi zrozumieć decyzję o rebrandingu BZWBK w Santander. Bank Zachodni WBK jest marką rozpoznawalną i uważaną za stabilny bank. Wpakowano mnóstwo kasy w jej rozwój, m.in ostatnie reklamy z Chuckiem Norrisem, czy Kevinem Spacey. Remont placówek Kredyt Banku (wchłoniętego przez BZWBK) również swoje musiał kosztować. Teraz trzeba będzie znowu remontować wszystkie placówki, zmieniając je w Santander. W Santander, który jest w Polsce właściwie nieznany i IMO ma znacznie brzydsze logo i gorszą kolorystykę. Zielony kolor był idealny dla banku, kojarzył się z pieniędzmi i uspokajał. Czerwony jakoś nie bardzo pasuje do instytucji ekonomicznej. Niestety wątpię, żeby hiszpański Santander wspaniałomyślnie zapłacił za to wszystko i obawiam się, że nas klientów czekają niedługo podwyżki.

#ekonomia #bank #bzwbk #boldupy
  • 12
@FilozofujacaCalka: Może to będzie impuls do zmiany banku. Mam w BZWBK konto od 13 lat (wtedy to się chyba jeszcze inaczej nazywało), ale od jakiegoś czasu zaczynają mnie wkurzać. Skubią na czym tylko się da. Wolałbym nie płacić za kartę niż oglądać Spacey'iego na każdym rogu. Od tego mam House of cards. :) Ogólnie zaczęło się psuć od przejęcia przez Santandera.