Wpis z mikrobloga

@Cezetus: jest dobre, tylko nie wygląda jak chciałam :) koło 15 minut tam był w sumie, widocznie za mało. A w przepisie ani słowa o podpiekaniu. Co do masy:

MASA BUDYNIOWA

3 śmietany 400 ml 18%

3 budynie śmietankowe

1 szklanka cukru

1 cukier waniliowy

5 białek

Do dużego naczynia wlać śmietanę. Dodać budynie w proszku, oba cukry, wszystko wymieszać, a następnie zmiksować. Białka ubić, ze szczyptą soli, na sztywną pianę
@Ilovestripes: jak za resztą - imo masa zbyt rzadka = więcej budyniu, ale niewykluczone, że w przepisie jest coś nie tak jeszcze. Ale ciasto budyniowe zawsze na propsie, gdyby dodać jeszcze na to warstwę startych jabłek i pianę z białek, a dopiero potem tarte kruche ciasto to już w ogóle mistrz taki, że o ja #!$%@? ()

Za dużo jest fajnych przepisów, żeby zawracać
@Ilovestripes: To po co to kupujesz? To jest ohydne, tak samo jak margaryna, ktora czuc potem w ciescie, kup maslo 1,5zl drozej, a zdrowiej i smaczniej. Co do cukru, to jak nie lubisz skrobac laski, to jest cukier Z wanilia, pachnie spoko.
@DivineDevil: margaryny ja akurat nigdy nie czuję w cieście, dużo ciast robiłam na maśle też. Ogólnie używam masła cały czas do praktycznie wszystkiego, nie oszczędzam po chamie na jedzeniu :) Chciałam zrobić coś na szybko, zobaczyłam czego w domu u mamy mam najwięcej żeby nie rzeźbić w niedzielę z zakupami więc zrobiłam z tego akurat. Tego cukru miałam całe opakowanie w domu też akurat. Na upartego mogłabym zrobić własny budyń a
@DivineDevil: niestety jak wiele osób w Polsce muszę pilnować portfela żeby nie płakać przed wypłatą, że nie mam co jeść i pożyczać kasę :) ale ja osobiście (nie u mamy) zawsze masło w lodówce, jajek sklepowych w ogóle nie kupuję, staram się jak najrzadziej jeść paczkowaną szynkę. Może i trochę oszczędzam, ale łapiąc promocje czy przeceny :)

Co do mamy: czasami próbuję, ale wiesz jak to mama - zazwyczaj wie lepiej