Wpis z mikrobloga

Jak to jest w tym Play...

Jak chcę zadzwonić albo wysłać sms to korzystam z nadajników Play gdy jest ich zasięg a gdy nie ma to mogą się przełączyć (robię to ręcznie) na inną sieć np. Plus, T-Mobile (tej unikam przez te sex ogłoszenia).

A z internetem tak samo ma to działać? Bo o ile w Play mam zasięg H+ to przy innych sieciach nie chce to działać. To tak ma działać? A jak nie działa to dlaczego? Coś trzeba ustawić, zmienić albo aktywować?

#pytanie #play #android #roaming
  • 16
@murarz13: ja tam nic ręcznie nie przełączam, samo z automatu się przełącza. Możliwe, że jak wybierasz ręcznie to łączysz się z nadajnikami 2G i przez to masz wolniejszy internet, mój telefon na liście pokazuje opcje 2G i 3G.
@murarz13: roaming krajowy, to też roaming... oprócz włączenia danych pakietowych, musisz jeszcze wyrazić zgodę na przesyłanie danych w roamingu (krajowym, ale zawsze).
@robert83: Jestem np. w mieście A. Tu jest zasiąg więc mam i telefon i internet (H+). Gdy jadę do miasta B znika tam zasiąg. Więc wchodzę w Sieci komórkowe - Operatorzy sieci i wyszukuje inne i np. rejestruje się w Plus. Zasiąg wraca, rozmawiać mogę ale internetu nie mam ani na 3G ani na 2G.
@murarz13: generalnie telefon powinien to robić za Ciebie i sam wybierać i łączyć się z inna siecią jak znika zasięg play (przy wybraniu wariantu automatycznie). Ja mam w ustawieniach, zarządzanie sim opcję Roaming i tam mam roaming danych, muszę mieć tam zaznaczone, żeby w innych sieciach działo.
@Kazmierz: Wkrótce to się zmieni. Już testują roaming ery w play online bo bez niego znacząco odstają od konkurencji.

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy ponadto informację o testowym wdrażaniu roamingu krajowego do usługi Play Online, dedykowanej do internetu, gdzie dotąd można było korzystać wyłącznie z sieci macierzystej. Z racji dość słabego pokrycia sygnałem własnym obszarów poza miastami - Play Online zaczął tracić na znaczeniu, zaś klienci woleli korzystać z internetu w smartfonach,