Wpis z mikrobloga

#pracbaza #rozkminy

Wizytacja inspektoryów z PiPu to szczególny czas dla każdego zakładu, kiedy to wszyscy przez kilka godzin wspólnymi siłami pragną pokazać, że to zupełnie normalne i bezpieczne miejsce pracy.

Nikt nie grilluje nad płynnym aluminium na odlewni, nikt nie woła "Jerry, rzuć śrubokręt!", nagle okazuje się, że frartuchów BHP wystarcza dla każdego, nie mówiąc już o magicznym rozmnożeniu sie okularów ochronnych. Ja się znienacka dowiaduje, że chodzenie z kubkiem kawy z ksiegowości do mojego biura (a to kawąłek przez halę jest), jest kategorycznie zabronione, a tym bardziej posiadanie cąłej sytuacji głęboko w dupie (Pipie?) i czytanie książki.

Jak sie muszą czuć tacy inpektorowie, kiedy widzą, że wszystkim w burzy mózgów aż pot leje się po plecach,a majstrowie zaczynaja nagle przebierać w warsztatach swoimi niepełnosprawnymi już od nieróbstwa rękami?

Ja to widzę tak, że wracaja potem do swojej tajnej bazy i kręcą całe popołudnie bekę typu "A widziałeś tego siwego jak sie starał? XD".
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@murarz13: @Zbychoo: kazda kontrola czy iso czy pipu o tym wie. Ich glownym celem nie jest karanie. Dzięki takiej kontroli chociaz na chwile jest normalnie, chociaz dzięki temu przedsiębiorca motywuje sie do poprawy warunkow pracy poprzez jakieś remonty i zabezpieczenia. Gdyby nie bylo kontroli to by strach bylo isc do roboty ;p to taka swoista prewencja.
  • Odpowiedz
@okoniaczek: U mnie wpadła PIPa oczywiście ktoś wcześniej dał jej cynę, niby nic nie wykazała, a nagle po 7 latach odmalowali wszystkie pomieszczenia, uzupełnili brakujące oświetlenie i na każde stanowisko kupili lampkę i podnóżek, w jednym z pomieszczeń naprawili klimę, którą od 4 lat nie mogli naprawić, odnowili socjalny, zakupili nowe fotele po 600zł szt, dlatego jestem za częstszymi ich wizytami.
  • Odpowiedz
  • 0
Gdyby za dobre warunki w pracy potwierdzone przez pip przyslugiwalaby np ulga podatkowa to bylby to prawdziwy motywator. Zreszta pip i tak nie dociera tam gdzie powinien.
  • Odpowiedz
@fxxx: za dobre warunki nie ma kar, to za mała motywacja? ;) Wiadomo, pip jest tylko dla picu, bo obywatele chcą picu to dostają pic, ale niestety nie potrafią wymagać wysokiej jakości działań takiej instytucji.
  • Odpowiedz