Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #motoryzacja #vw

Mirki, nie wiem jak was, ale mnie wkurza tendencja do pakowania w deski rozdzielcze (chyba zapoczątkowana przez VAG) wskaźników wyskalowanych do z d--y wziętych prędkości.

I tak polo z silnikiem 69 KM ma licznik do 240 km/h, a w Octavii 1.6 skala kończy się na 260 km/h.

Można też dodać Passata CC z 2.0 TDI w którym zamknięcie jest przy 280 km/h.

Wiem, że część takich zabiegów można tłumaczyć oszczędnościami, ale ten argument traci sens kiedy widać wyraźnie, że mocniejsze wersje silnikowe mają inne drobne zmiany we wskaźnikach na desce - tylko ta bezsensowna dla silników 1.2 i 1.6 (i tym podobnych) skala pozostaje taka sama, nieważne od ilości koni pod maską.

Na koniec dodam, że prędkość maksymalna Polo 1.2 wynosi jakieś 160 km/h. Nie wiem jak bardzo z górki trzeba by jechać, żeby wypełnić tę 80 km/h nadwyżkę na liczniku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pic related
macq2309 - #oswiadczenie #motoryzacja #vw 

Mirki, nie wiem jak was, ale mnie wkurza ...

źródło: comment_YkQIdaIuFUN6YLwKO9gUAr1OuhN53eYi.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wezsepigulke: Masz rację. Tym bardziej że mój egzemplarz nowy kosztował 473tys zł w 2002r to co można wówczas było kupić za taką kasę? Astona martina większość porsche ferrari te tańsze!!!
  • Odpowiedz
@Luks_x: Wlasnie, w takiej furze spodziewasz sie aktualnego high-end`u, topowych rozwiazan, ktore dopiero za 10lat trafia do zwyklych aut.

Inna sprawa ze ten wyswietlacz (poki caly dziala) jest super czytelny w kazdych warunkach.
  • Odpowiedz
@macq2309: słuchaj, jadę mondeo ma wskazówkę przy 100 na godzinie jedynastej. Przesiadam się do koleżanki golfa ma 100 na godzinie jedynastej, jadę jeepem sprzed 20 lat i mam 100 na godzinie jedynastej. A na zegary rzucam okiem jakiś ułamek sekundy, i zawsze wiem ile jadę, nawet robię to podświadomie widząc pozycje wskazówki.

Jestem za dla zegarów w każdej wersji silnikowej podobnych
  • Odpowiedz
@macq2309: Bardziej irytujące jest wyskalowanie wskaźnika poziomu paliwa w ułamkach zamiast w litrach. Nie wiem jaki jest tego cel - jedziesz samochodem i masz 3/8 zbiornika paliwa - super informacja. W litrach by było wiadomo ile można przejechać, ile się zużyło na danej trasie etc.
  • Odpowiedz