Wpis z mikrobloga

Poraża mnie polska mentalność i tok myślenia. Wrzuciłem na mirko kilka zdjęć nieprawidłowo zaparkowanych aut - i co? Spotkałem się z dezaprobatą, ale nie "drogowego chamstwa" tylko mojej obywatelskiej postawy i "donoszenia" do Straży Miejskiej, a nie "zgłaszania wykroczeń" które zagrażają pieszym chcącym bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Straszne jest to, że w Polsce panuje pełna aprobata dla łamania prawa i przepisów, pełno w internecie jest poradników jak nie płacić mandatów i jak wymigać się od kontroli drogowej....

#polskacebula #januszeprawa #boldupy #gorzkiezale #bolandaproblems
  • 50
@xSQr: dobrze robisz, zgłaszaj baranów i nie przejmuj się podludźmi którzy nie potrafią rozróżnić donosicielstwa od spełniania obowiązku społecznego.


@Navrazz: u takich ludzi którzy nazywają mnie konfidentem zastanawia mnie tylko - po co zdawali egzamin na prawo jazdy skoro przepisy mają za nic. Mnie też czasem zdarza się jechać za szybko, czasem zrobię coś nie tak, ostatnio nawet pojechałem bez dokumentów - ale nigdy nie zrobiłem niczego co by komuś
@xSQr: mi raz jeden gość zdjęcie robił, że zaparkowałem na linii pod marketem.

Wyjaśniałem mu, że wcześniej to było jedyne wolne miejsce i dwaj ciule obok stali nieprawidłowo, oni pojechali - ja zostałem. Gość nie wierzył, więc mu nagranie pokazałem (mam w aucie kamerę).

Dzięki temu nie stałem się pośmiewiskiem internetu... bo "zaparkowałem jak ciul".
@xSQr: mi raz jeden gość zdjęcie robił, że zaparkowałem na linii pod marketem.


@fstab: Nigdy takich nie fotografuję - bo jest wiele powodów dla których ktoś mógł tak stanąć - a może akurat wiózł babcię z wózkiem inwalidzkim i potrzebował dużo miejsca a te dla inwalidów były zajęte. Fotografuję tylko te rażąco zagrażające bezpieczeństwu.
@xSQr:

Mnie też czasem zdarza się jechać za szybko, czasem zrobię coś nie tak (...) ale nigdy nie zrobiłem niczego co by komuś zagrażało albo było "rażącym naruszeniem


( ͡º ͜ʖ͡º)
@xSQr: Malo kto lubi upierdliwcow mowiacych innym jak maja zyc.Naprawde nie masz innych zajec?Praca,rodzina?To jakas misja czy moze cos na pograniczu obledu?


@daf38: To nie jest misja, po prostu idąc z córką do sklepu wyciągam telefon z kieszeni - nie ma w tym żadnej filozofii. Problem jest w tym, że ulica i przejścia dla pieszych są zastawione a wszyscy mają w poważaniu ograniczenie do 40kmh (pędzą 70 - 80) i
donosicielstwa


@kiszczak: jesteś zabawny, naprawdę.

Wyjaśnij mi zatem co stanie się kiedy wlezę pod samochód poza przejściem dla pieszych - na przykład 15 metrów od niego ? Kto będzie winny i kto będzie płacił odszkodowanie, itd Może ty chciałbyś żeby twoje dziecko mając 5 lat i ledwo wystając ponad maskę auta musiało wychodzić na ulicę zza zostawionego w takim miejscu pojazdu.

Albo nie, dorośnij, załóż rodzinę, dbaj o nią. Wtedy zrozumiesz,
@xSQr: Nie wszystko jest idealne w zyciu.Mam wrazenie,ze traktujesz to jako hobby i najmniej Ci chodzi o bezpieczenstwo.To raczej radosc,ze donosisz na innych.Czerpiesz z tego satysfakcje i tyle.
Albo nie, dorośnij, załóż rodzinę, dbaj o nią.


@xSQr: Zawsze śmieszą mnie internetowi mędrcy próbujący zgadywać jak żyję. Nic o mnie nie wiesz.

Nie wszystko jest idealne w zyciu.Mam wrazenie,ze traktujesz to jako hobby i najmniej Ci chodzi o bezpieczenstwo.To raczej radosc,ze donosisz na innych.Czerpiesz z tego satysfakcje i tyle.


@daf38: Nie tylko Ty masz takie wrażenie. Nawet sobie taga założył. Pewnie liczy na suby donosiciel jeden.
Wyjaśnij mi zatem co stanie się kiedy wlezę pod samochód poza przejściem dla pieszych - na przykład 15 metrów od niego ?


@xSQr: Być może zdechniesz.

Kto będzie winny i kto będzie płacił odszkodowanie


Sprawca wypadku- wskaże go policja.

Może ty chciałbyś żeby twoje dziecko mając 5 lat i ledwo wystając ponad maskę auta musiało wychodzić na ulicę zza zostawionego w takim miejscu pojazdu.


Tak wychowuję Syna, że potrafi realnie ocenić
Akurat metody wychowawcze mam podejrzewam lepsze od ciebie.


@xSQr: Znowu w to brniesz? Przecież nic o mnie nie wiesz:) Cały czas podkreślasz posiadanie rodziny, dziecka. Myślisz, że cię to w jakikolwiek sposób nobilituje?

Pamiętaj też żebys nie interweniował jeśli ktoś będzie gnębił twoje dziecko w szkole, a jeśli ci powie że ktoś go bije to wlej mu w pysk za donosicielstwo.


Jest spora różnica w informowaniu organów ścigania, a donosicielstwem. Nie