Wpis z mikrobloga

Trybunał w Strasburgu: Polska naruszyła zakaz tortur.

"Trybunał uznał, że Polska ma zapłacić 100 tys. euro al-Nashiriemu i 130 tys. euro Abu Zubajdzie. Obaj skarżący przebywają w więzieniu w bazie USA Guantanamo na Kubie, czekając na proces." - podaje TVN24

Kancelaria Prezydenta: wyrok wstydliwy dla Polski, obciążenie finansowe jak i wizerunkowe.

Co myślicie o tym wyroku?

#polityka #politykazagraniczna #trybunal #strasburg #cia #4konserwy #neuropa
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z informacji w mediach wychodzi na to, że wszystko jest naszą winą, a Amerykanie są krystalicznie czyści w tej sprawie i to wszystko nasza samowolka i sadystyczne zapędy.


@severian: poczekamy na kolejne informacje. I stanowisko Amerykanów. CIA to ich jednostka.
  • Odpowiedz
widac ze bardzo wiele jak nie potraficie odpowuedziec na proste pytanie


@ArktycznaMalpa: wystarczy, że zapoznasz się z depeszą wyżej, a nie będziesz musiał pytać się co to ma wspólnego z Polską.
  • Odpowiedz
@severian: bo amerykanie nie odpowiadają przed trybunałem w Strasburgu, jak i chyba przed żadnym trybunałem międzynarodowym, co nie przeszkadza im zmuszać innych krajów by poddały się ich jurysdykcji
  • Odpowiedz
@FaktyTVN: a kogo obchodzi ten wyrok? Fakt ze to wykryto jest wstydliwy, to powinno byc tajemnicą. A odszkodowanie pomijalnie male. Bardziej jednak wstydliwe sa tasmy prawdy opublikowane niedawno przez WPROST. Tu caly swiat sie z nas smieje a wy to pieknie zamietliscie pod dywan. Tego nikt wam nie zapomni :)
  • Odpowiedz
#usuwajo merytoryczne wpisy


@Bakal: nie, po prostu kasujemy notoryczne próby zwrócenia na siebie uwagi. W dodatku nie na temat. Konstruktywnej krytyki nie kasujemy. Powinieneś już coś o tym wiedzieć.
  • Odpowiedz
hodzi mi o to, że jeśli wynajmuję komuś mieszkanie i w tym mieszkaniu dojdzie np. do morderstwa to ja mam zostać pociągnięty do odpowiedzialności czy najemca?


@severian: chodzi o to, że Polska pozwoliła na tortury na jej terytorium.
  • Odpowiedz