Wpis z mikrobloga

Trybunał w Strasburgu: Polska naruszyła zakaz tortur.

"Trybunał uznał, że Polska ma zapłacić 100 tys. euro al-Nashiriemu i 130 tys. euro Abu Zubajdzie. Obaj skarżący przebywają w więzieniu w bazie USA Guantanamo na Kubie, czekając na proces." - podaje TVN24

Kancelaria Prezydenta: wyrok wstydliwy dla Polski, obciążenie finansowe jak i wizerunkowe.

Co myślicie o tym wyroku?

#polityka #politykazagraniczna #trybunal #strasburg #cia #4konserwy #neuropa
  • 43
  • Odpowiedz
Ale tak serio: po co wam nasza opinia?


@Nights: opinie przekazujemy do reporterów. Gdyby Wasze opinie nie były nam potrzebne to nie założylibyśmy ani jednego kanału w mediach społecznościowych. Na serio.
  • Odpowiedz
Cóż, bardzo dobrze że Polska zapłaci. Pieniądze zawsze się przydadzą.


@FilozofujacaCalka:Terrorystom się przydadzą?

Oto cała depesza z PAP:

"Polska naruszyła m.in. zakaz tortur i nieludzkiego traktowania ws. więzień CIA - jednomyślnie uznał w czwartek Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Polska ma zapłacić 100 tys. euro al-Nashiriemu i 130 tys. euro Abu Zubajdzie, którzy twierdzą, że byli przetrzymywani w więzieniu CIA na terenie naszego kraju.

W czwartek Trybunał w Strasburgu
  • Odpowiedz
@FaktyTVN: Niech Kwaśniewski z Millerem oraz resztą ekipy ich kryjącą się zrzucają. Nikt w Polsce oprócz nich o tym nie wiedział, więc ja nie powinienem ani grosza się do tego cyrku dokładać.
  • Odpowiedz
Niech Kwaśniewski z Millerem oraz resztą ekipy ich kryjącą się zrzucają. Nikt w Polsce oprócz nich o tym nie wiedział, więc ja nie powinienem ani grosza się do tego cyrku dokładać.


odpowiedz zgłoś link

@jestem_w_szoku: Kwaśniewski: szanuję wyroki niezawisłych sądów, ale ich nie komentuję
  • Odpowiedz
@FaktyTVN: Jedyna wina Polski w tym to fakt udostępnienia terenu Amerykanom.

Nie rozumiem, czemu winią nas za to, że Amerykanie w wynajętej przez CIA bazie na terenie Polski torturowali swoich więźniów.

Z informacji w mediach wychodzi na to, że wszystko jest naszą winą, a Amerykanie są krystalicznie czyści w tej sprawie i to wszystko nasza samowolka i sadystyczne zapędy.
  • Odpowiedz