Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #motocykle #motocykl #pytanie

Witajcie.

Jako, że jest tu sporo ludzi zaznajomionych w temacie, chciałbym się was poradzić.

W związku z nowelizacją ustawy o kierujących, od kilku tygodni, chodzi mi po głowie zakup jakiegoś zgrabnego, szosowo-turystycznego motocykla 125cm3.

Budżet mam na ok. 4tys. (a więc żadna Honda raczej nie wchodzi w grę), więc znalazłem 3 interesujące pozycje:

-Junak 121 (bardzo ładny, zwłaszcza bordowy, ale podobno chińczyk)

-Zipp ZV 125

-Romet Soft 125

Jako że na na motoryzacji znam się raczej średnio (lub mniej), polećcie proszę, który z nich jest lepszej jakości/ mniej się psuje/ który warto kupić.
  • 17
@Extraordynarny: Drogiego motocykla też nie chcę, bo to już faktycznie auto lepiej kupić za taką kwotę. A motocykl dla frajdy chcę, puki samochód mi niepotrzebny.

Spodziewam się że za 4k raczej cudu nie będzie, no ale długich tras też nie robię - do pracy i z powrotem mam jakieś 30km.

@HamRadioOp: pytałem po znajomych. Jeden mówi: nie kupuj Zippa, bo to gunwo, bierz Junaka bo kumpel ma i chwali. Inny
A czy z tych 3 które wymieniłem, któregoś byście kategorycznie odradzili, bo bardziej łatwopsujny bubel niż motor?

Edit: Prawdę mówiąc w tej chwili waham się między Junakiem a Zippem.
@Swder: Nie zauważyłem.

Proponują abym dołożył kase i kupił coś lepszego (co niekoniecznie oznacza że tamte to szmelc nie warty funta kłaków), lub proponują modele sportowe.

Oczywiście jestem wdzięczny za wszystkie rady, ale wolałbym coś szosowego.
@Gaz_Mozet: na początku padło stwierdzenie, że to chińczyki, a to nie wróży zbyt dobrze. A modele, które podają też dają radę na szosowe warunki. No i nie warto kupować niczego na hurra, później zazwyczaj się żałuje swoich decyzji. Pozbieraj jeszcze rok i kupisz coś supcio.