Wpis z mikrobloga

@MooSK: Dla mnie taka osoba co była/jest w takim związku z komornikiem/bandziorem jest całkowicie pusta. Znam takie osoby. jedna z takich osób pani po 30-stce wcześniej miała podobno negatywny stosunek do komorników (wynikało to z rozmowy z nią) niestety później zakochała się w komorniku zmieniła swoje poglądy o 360 stopni i wręcz podniecało ją jak owy facet zajął mieszkanie młodej samotnej matki z dzieckiem która straciła pracę a miała mieszkanie na
@MooSK: A' propos szczania do zlewu. Kiedyś jeszcze w gimbazie był taki Michał co zawsze był przygotowany na lekcje, zawsze miał zadania domowe, dobrze się uczył itp. Pewnego dnia pojechałem na rower i koło Biedronki jak chciałem przejechać na drugą stronę ulicy(jechałem po ścieżce rowerowej przy chodniku) patrzę na prawo- nic nie jedzie, na lewo też no to jadę, a że światło miałem zielone to niczego się nie bałem i później
@Retrospekcja: Jest przestarzała, bo to wiedza akademicka.

Zwyczaje są takie, że większość pisze "Witam", a "Dzień dobry" nie pisze nikt, bo jest nielogiczne.

Jak piszę list o 3 rano to mam pisać "Dobry wieczór"? Skoro "Dzień dobry" i "Dobry wieczór" to wówczas TRZEBA zakończyć zwrotem "Do widzenia" albo "Dobranoc", bo tak się klasycznie kończy rozmowę zaczętą od "Dzień dobry".

"Witam" + "Pozdrawiam" jest dobre, ale mało formalne. Formalne jest "Szanowny Panie"
@Retrospekcja: bez przesady z tym pisaniem Szanowny Panie, Z wyrazami szacunku itp. Jak jesteś z kimś na Panie Piotrze, Pani Aniu to dalej do niej piszesz Szanowna Pani/Szanowny Panie i z Wyrazami Szacunku? Formalizując pocztę z osobami które znasz budujesz kolejne przeszkody i tracisz wiarygodność.
@Maver87: Wiedza akademicka również jest aktualizowana.

Jeżeli piszesz mail o 3 rano zawsze możesz założyć, że osoba odczyta to rano i nadal napisać "Dzień dobry".

I skąd Ci się wzięła "Do widzenia" w mailu? "Dobranoc" możesz napisać do swojej dziewczyny w wiadomości SMS, a nie w mailu formalnym.

Dostaje setki maili dziennie, najczęściej służbowych od dużych firm i najczęściej właśnie rozpoczynają korespondencje pisząc "Dzień dobry". To, że większość osób w nieformalnych
@Maver87: W pisaniu z wykładowcą panują określone zasady, nawet miedzy sobą zachowują określone zasady to tym bardziej wymagają tego od studenciaków. To jakie zasady przyjmiesz z inną osobą, swoim szefem, współpracownikiem itd. to już wasza indywidualna sprawa.