Wpis z mikrobloga

Serdecznie zapraszam do Eurosportu na 4 etap wyścigu kolarskiego Tour de France. Troszkę z poślizgiem, ale wg programu miało się rozpocząć o 14:15, a tu zonk, bo już leci ;) Dziś pierwszy etap we Francji :) Musze przyznać, że etapy w UK bardzo mi się podobały - pod względem zarówno samych tras, jak i publiczności, która dopisała niesamowicie, czy choćby urokliwych angielskich miasteczek :) Ciekawe czy kiedyś doczekamy się startu w naszym balonowym kraju? :P

Wczorajszy etap wygrał Kittel, na drugim miejscu był Sagan (takie mu wywróżyłam miejsce ^^), a trzeci dojechał Renshaw.

Jeśli chodzi o koszulki, to nic się nie zmieniło. A czerwony numer startowy jak najbardziej zasłużenie otrzymał Czech, który wczoraj pięknie utrzymał się w 2-osobowej ucieczce, która została wchłonięta w zasadzie tuż przed metą - ok. 5km

Koszulki:

- żółta - Nibali

- zielona - Sagan

- biała - Bardet (ma taki sam czas jak Kwiatek)

- piżama - Lemoine

- czerwony numer startowy - Barta

Macie już swojego faworyta na dzisiejszy etap?

Serdecznie zapraszam do oglądania i dyskusji :)

Wołam też miłośników kolarstwa: @Bunkier @Navrazz @Traviu @TwardyDziad @wspodnicynamtb @gato @drhipis @Randallovy @PingwinAstronom @szoon @hqvkamil @Bosser @stekelenburg2 @precedens @maciejbo1 @ReeGall @ktostujestdieselem @kam1l @PawelKopko @rooger

#tdf #tourdefrance #kolarstwo
źródło: comment_f2owjb7z6GZ969kvo5ESasYcbe4RK0sy.jpg
  • 43
@maciejbo1: hmm, no ciekawie :) na pewno nie ma się co łudzić, że Nibali długo utrzyma żółtą koszulkę. Wydaje mi się jednak, że jeszcze mogą mu pozwolić pojeździć w koszulce lidera, żeby się bardziej wypstrykał na początku wyścigu :P

Nawet jeśli tą koszulkę straci, to niekoniecznie na korzyść Twojego faworyta :)
@Elthiryel: @PingwinAstronom: nie jestem przekonana co do Greipela - jakoś się nie pokazał jeszcze za bardzo. Na pewno Kittel ma duże ciśnienie na wygraną w kolejnym etapie. Co do Sagana, jak wczoraj wspomniał @gato - on raczej specjalizuje się w zdobywaniu punktów na lotnych premiach, niż w spektakularnych finiszach ;)

@maciejbo1: no faktycznie ostatnio jakoś tak nijako jeździ. Potrafi pięknie tańcować na tym swoim rowerze, ale jak na razie
@Aviendha: no tak, za to go lubię, nie tylko przez bogatą mimike twarzy.. Ale on lubi uciec na podjeździe pod koniec etapu, a nie na samym początku, tym bardziej jak jest dosyć płasko tak.