Wpis z mikrobloga

#pokazzakupy #aliexpress Właśnie dotarła do mnie kamerka samochodowa Novatek G1WH #g1wh (podobna do #g1w). #bojowkag1wh

Kamera wyposażona jest w matrycę 3.5M pikseli, dzięki której rejestruje obraz w FullHD (1920 x 1080, kodek h.264 w MOV). W zależności od preferencji rejestruje obraz 25fps lub 30 fps. Co normalne dla kamer o takim przeznaczeniu w jaśniejszych warunkach oświetleniowych kamera skróca czas "naświetlania" każdej klatki (np. 1/500 sekundy), co skutkuje tzw. "efektem stroboskopowym". Obraz wydaje się nie być płynny, ale jest za to maksymalnie ostry. Kąt widzenia - 140 stopni. Sercem urządzenia jest Novatek NT96650 BG (Datasheet), a matryca to bardzo porządna APTINA AR0330 WDR, ( Flyer, Datasheet ). Trzeba uważać na podróbki, dlatego każdy zakup powinniśmy zweryfikować (patrz Galeria ).

Kamera posiada czujnik "G-Sensor", który ma pozwalać wykrywać przeciążenia występujące np. przy wypadkach czy ostrym hamowaniu. Nagrania w trakcie, których wystąpiło takie przeciążenie, zostaje umieszczone w oddzielnym katalogu. Nie jest ono także kasowane - normalnie urządzenie nagrywa "w pętli", kasując starsze nagrania, aby zrobić miejsce na nowe. Kamera wyposażona jest w dwie diody led świecące zimnym białym światłem. Posiada wbudowany akumulatorek 500mAh 3.7V, który pozwala na kilkanaście minut pracy poza samochodem, w nim natomiast pracuje na wpinanym do gniazda popielniczki zasilaczu - co ważne ma on długi, 3 metrowy kabel, dzięki czemu bez większych problemów daje się schować w słupkach A i spuścić w odpowiednim miejscu podsufitki.

Kamera obsługuje karty pamięci microSD klasy 10 o pojemności do 32 GB włącznie (testowałem na Kingstonie). Z komputerem łączy się przez USB 2.0 (dołączony kabel). Ma wyświetlacz 2,7 cala.

Zamówienie złożone 20 maja. Paczka doszła dziś (czyli szła bardzo długo). 10 czerwca była już na lotniku w Malezji w Kuala Lumpur po odprawach, ale do Polski dotarła dopiero 30 czerwca. 1 lipca została zatrzymana w WER Zabrze na cło. Tego samego dnia wysłałem im mailem zrzut ekranu z aukcji i potwierdzenie płatności w pdf z mojego banku. Kamera kosztowała niespełna 150zł. VAT + opłaty dla poczty za ovatowanie wyniosły ~ 40zł. Cło na taką elektronikę to 0%. Paczka wyszła z WER dopiero w sobotę 5. lipca, a dziś rano dotarła do Urzędu Pocztowego - skąd, po zapowiedzi telefonicznej, odebrałem ją osobiście ;)

Link do aukcji:

http://www.aliexpress.com/item/G1WH-2-7-LCD-1080P-Full-HD-Car-DVR-Dash-Camera-Recorder-G-sensor-Novatak/1708044392.html

No i teraz najważniejsze:

Galeria zdjęć urządzenia:

http://imgur.com/a/YHLaT
DOgi - #pokazzakupy #aliexpress Właśnie dotarła do mnie kamerka samochodowa Novatek G...

źródło: comment_fHPjmIPebdLvVHUkiacLXf935Y5RG5YW.jpg

Pobierz
  • 80
jejehfhfuwks


@Felonious_Gru: yy czo? :D

@JURCZ91: od tego samego sprzedawcy miałeś? Moja paczka była delikatnie zmasakrowana, ale nieotwierana.

@adiqq: postaram się jeszcze dziś. Docelowo kamerka nie jest dla mnie, tylko dla @mortalmark69, więc w najgorszym wypadku on wrzuci ;)

wzorowe #pokazzakupy, konkretne i rzeczowe!


@l_uke: dzięki. Pamiętaj, żeby sprawdzić oryginalność po zakupie. W naj- lepszym/gorszym wypadku będziesz musiał zamawiać jeszcze raz, ale podróbka Ci zostanie ;p
@Felonious_Gru: a jakbyś sobie taką kupił i lubił grzebać w sprzęcie, to jest dostępnych kilkanaście firmware'ów różniących się funkcjonalnością. Ten procek uciągnie nawet 220 fps, więc może być niezłą zabawką :D za 150zł :D
Zapomniałem dodać: kamera ma wyjście HDMI i audio-video na minijacku. Niestety teraz nie mogę sprawdzić jak to wygląda w praktyce.

@Felonious_Gru: bawiłeś się kiedyś czymś takim? Ciekawe czy da się overclockować. Dołożenie małego radiatorka to żaden problem.