Wpis z mikrobloga

#it #mysql #mysqlworkbench Zainstalowałem na świeżo system, dalej MySQL oraz MySQL Workbench. Nie mogę jednak połączyć się z serwerem. Wyskakuje błąd:

Cannot Connect to Database Server

Your connection attempt failed for user 'root' from your host to server at localhost:3306:


Invalid for this platform protocol requested(MYSQL
PROTOCOLSOCKET)

Please:

1 Check that mysql is running on server localhost

2 Check that mysql is running on port 3306 (note: 3306 is the default, but this can be changed)

3 Check the root has rights to connect to localhost from your address (mysql rights define what clients can connect to the server and from which machines)

4 Make sure you are both providing a password if needed and using the correct password for localhost connecting from the host address you're connecting from


Mogę za to zalogować się na roota z konsoli. Gugl średnio daje wyniki, jeszcze w nie dogłębnie nie wchodziłem. Może ktoś miał podobnie?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ludzik: Nie powiedziałeś jak chcesz się łączyć i skąd. Poza tym przecież wszystko pisze w tym komunikacie, włącz łączenie po porcie a nie tylko po sockecie.
  • Odpowiedz
@plushy: Wszystko wewnątrz locala.

@msq: No łyndołs łyndołs..

Jestem zaskoczony że mam coś źle pokonfigurowane, bo wcześniej instalka poszła bez najmniejszych problemów -_-
  • Odpowiedz
@msq: Nie, nie ma z tym problemu. Wraz z instalacją mam skrót do konsoli, przez który mogę bez problemu się zalogować na roota. Toteż taki wynik mnie nie zaskakuje.

  • Odpowiedz