Wpis z mikrobloga

"Odzyskałam wiarę w ludzi" - te słowa usłyszałem dziś w nocy po prowadzeniu ponad dwugodzinnej reanimacji, od córki pacjenta. Sprawa wydawała się beznadziejna jednak udało nam się go zresuscytować. Ludzie z branży wiedzą co znaczy dwie godziny. Laikom powiem, że często kończymy po 20 minutach.

#999 #ratownictwo #atencja(?)
  • 97
  • Odpowiedz
@wiktors96: o łał, bo w innych krajach nie ma złych ludzi. Taki Fritzl - znany Polak.

I gówno doświadczyłeś, bo w życiu jak dotąd co najwyżej skończyłeś ogólniak. To jest nic. I to nie "Polacy" są źli, tylko system, w którym żyją i który promuje #!$%@?ów.
  • Odpowiedz
@Korba112: podziwiam. ja raz resuscytowalem człowieka, który dostał zawału, na zmianę z lekarzem, przez 40 minut. Myślałem, że sam padnę. Najgorsze było to, że resuscutacja na nic się nie zdała, więc lekarz z pogotowia jedynie strzelił dwa razy z defibrylatora, o ile mnie pamięć nie myli pacjent dostał jeszcze jakiś zastrzyk dosercowy (adrenalina?) i w końcu i tak zszedł.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: o łał, co to w ogóle za teksty, polacy są chyba najbardziej zawistnym narodem na świecie, zresztą wystarczy zobaczyć jakie zdanie o polakach krąży na świecie, lubią nas tam gdzie nas nie znają, przykładowo, w większości USA o polakach mają dobre zdanie, ale już w takim Chicago, gdzie było ich najwięcej, już to zdanie jest zgoła odmienne
  • Odpowiedz
@Artysta89: Wytyczne podają, że skutecznie jedna osoba jest w stanie prowadzić RKO przez 2 min, jak się kiedyś parę cykli zrobiło z fantomem to faktycznie można w to uwierzyć. Nieskutecznie pewnie nawet przez 6-8 min a dalej to już będzie oszukiwanie siebie w zasadzie no chyba, że masz kogoś do pomocy wtedy na zmianę trochę się pociągnie przynajmniej do przyjazdu karetki. W praktyce pewnie osoba sprawna fizycznie i mająca do
  • Odpowiedz
@Korba112: Dla ratowników zawsze wielki szacunek. Pół roku temu swoją decyzją uratowali moją żonę - od tamtego czasu jestem pełen podziwu - to taka pierwsza linia frontu, zdecydowanie tylko dla tych z powołaniem.
  • Odpowiedz