Wpis z mikrobloga

Zainstalowalem sobie fife 2014 po kilku latach grania w pesa i chcialbym sie przyczrpic do kilku rzeczy:

- debilne dezorientacyjne menu, gdzie nic nie mozna znalezc.Dopiero po przeczytaniu w internecie dowiedzialem sie, ze na kazdym obrazku jest kilka kropek, ktore mozna przesuwac.

- brak mozliwosci tworzenia wlasnych druzyn. Srsly?Tyle lat ta marka istnieje, a w ostatnià gralem 2008, ze mogliby tak oczywistą rzecz wprowadzic.

- beznadziejny model tworzenia postaci.Ile bym tych suwakow nie przesuwal, to i tak bedzie wygpadal podobnie.Cholernie sie na tym zawiodlem, bo pamietam, ze w starych fifach byl super obraz tworzenia postaci.

- idiotyczne sterowanie na start klawiaturą i problemy ze zmiana sterowania na pada.Wszyscy graja AWSDm, ale oni musieli cos pozmieniac.

- grafika i slaba optymalizacja.Spodziewalem sie wiekszych fajerwerkow po tej marce, ale modele postaci sa wrecz slabe.

Do plusow zalicze muzyke i samą rozgrywke, bo jest dosyc ciekawa, jednak to nie uratuje tej gry przy przytlaczajacej ilosci minusow.

ocena: 6.5

#fifa #pes #fifa14 #pilkanozna #pes13
  • 11
@skatedo: pierdół?

Braki w stosunku do rywali, optymalizacja, grafika , brak mistrzostw swiata?

Ciekawe co wedlug ciebie nie jest pierdółką.Ta gra ma straszne braki i twoje fanbojstwo nic tu nie pomoze.
@Krucjator: Jakbyś zrobił ankietę wśród graczy to pewnie mało kto przejmuje się tworzeniem postaci, tworzeniem własnych zespołów. Nie spotkałem się żeby ktoś miał problem z padem, nie spotkałem się z żadnym problemem tworząc turnieje...

Słaba optymalizacja? Gra chodzi mi nawet na lapku ze zintegrowaną kartą graficzną :O

Co do grafiki szału nie robi, zobaczymy co będzie w FIFA15 na nowym silniku.

Za to ma masę rzeczy które dają ogromną przewagę na
@Krucjator: Optymalizacja? Przecież na moim starym 8 letnim kompie Fifa14 działała nieźle. W tym rzecz, że FIFA jest głównie do gry przez neta. Ja jakby policzyć czas spędzony przy Fifie13 i 14 to jakieś 90% to gra przez neta. Owszem, przydałyby się nowe tryby, jakieś większe urozmaicenie ale da się bez tego przeżyć. I mówię to, choć przez dobrych kilka lat byłem fanbojem PESA, ale teraz on mi się po prostu
@Krucjator: ZTCW możesz sobie przerobić dowolny zespół z jakiejś mniejszej ligi, a jak chcesz tworzyć na poważnie zespoły itd, to są do tego specjalne narzędzia modderskie, bo robienie tego w grze to byłaby mało produktywna katorga.

Interfejs faktycznie z tymi kropkami jest mało intuicyjny dla zielonego, ale nie jest tragiczny (stokroć lepszy niż przydługawe animacje przejścia). Po zapoznaniu się z nim, już ujdzie.

Do tworzenia postaci można skorzystać z gameface i