Wpis z mikrobloga

@piokom123: ogłoszenie jest standardowe, raczej brakuje sensownych osób (rok temu czy 2 lata temu normalnie miałem 20 CV w tydzień, teraz 2). Do rozmowy o stawkach nawet nie dochodzi, nie ma z kim o tym rozmawiać.
@normanos: @loozaque: że brakuje ludzi to słyszę od dawna, trochę się o tym też przekonałem jak sam szukałem programisty. Tylko nadal ciężko mi uwierzyć, że nic się nie poprawia skoro tak niewiele w sumie trzeba ogarniać na juniora a praca byłaby praktycznie od ręki..
podałem dodawanie, bo tak się robiło w przypadku asemblera, bo niektóre procesowy nie miały instrukcji mnożenia i dzielenia.


@razvizion: dobra dobra, powiedzmy, że Ci wierzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@koob: najlepsze jest to, że z 15 osób, które ten test pisały byłem jedyną która zrobiła to w ten sposób, był jeszcze jeden typek, który ogarniał dodawanie, ale mu nie wyszło :D
@pupliszki: No z tego co ja obserwowałem po znajomych studentach informatyki, to niewielu się interesowało programowaniem, a co dopiero ogarniało cokolwiek ;) A o tym ilu jest absolwentów infy w firmach które się zajmują programowaniem już nie wspominam nawet :p
@loozaque: Wkurza mnie to ze ludzie z rekrutacji nie dają szansy programistą bez dużej wiedzy teoretycznej. Na przykład piszesz a potem okazuje się ze to jest to o co cię pytali a ty tego nie wiedziałeś.

Ja nie potrafię odpowiedzieć jeśli nie widzę pytania, prosiłem kiedyś na rekrutacji by mi napisali np pytanie tak to olali sprawę.

np: misskuel - powiedziane z akcentem brzmiało jakoś dziwnie jak powtórzył to
o jak nie podwyższa się później pensji to nie wiem co w tym dziwnego :-)


@Skarfejs: Podwyższa. Ale też odchodzą. Lepsi są tacy, którzy znają swoją wartość.

Żeby nie było: nie mam nic do kogoś, kto zmienia pracę, bo chce zarabiać więcej.
@loozaque:

Ja w poprzednim tygodniu zmieniałem pracę (z PL do Szkocji) na stanowisko Juniora (choć mam prawie 2 lata doświadczenia - ale chciałem mieć już coś pewnego na start).

I pytania miałem podobne:

- wypisać wszystkie liczby nieparzyste (podobne do Twojego) ze stu elementowego zbioru,

- odwrócić stringa,

- dwa zapytania LINQ,

- jakiś HTML (praktycznie nigdy nie używałem),

- i na końcu rekurencja - to walnąłem żarcik (po angielsku oczywiście)