Wpis z mikrobloga

Czym się różni PiS od PO? PiS jest bardziej kościółkowy, ma też większe tendencje do wprowadzania religijnie motywowanego światopoglądu do prawa. Ponadto w PiS 100% działaczy odmawia mi prawa do istnienia, a w PO tylko 70% (mam na myśli stosunek do narodowości śląskiej). Szkodliwość gospodarcza obydwu partii jest zbliżona. Brak szacunku dla prawa podobny, choć czasami inaczej motywowany. #polityka
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@haldir: Słabo znasz historię, albo raczej: być może znasz jej szkolną wersję, w której Śląsk istnieje do XIV wieku a następna wzmianka jest dopiero przy Powstaniach Śląskich. Na przykład, pominąłeś epizod władzy Węgier nad Śląskiem. Nie znasz albo pominąłeś trzecią opcję w Plebiscycie: niepodległość, która byłaby uwzględniona gdyby nie sprzeciw Francji. Zapewne nie wiesz, kto pisał o sobie "Silesius, non Polonus". Zapewne nie wiesz, że w kronice Jana Długosza mowa
  • Odpowiedz
@George_Patton: Nie mam pojęcia skąd Wam się wzięło założenie, że ktoś kto deklaruje narodowość śląską musi koniecznie być separatystą. Istnieje wiele narodów bez państwa, w tym takie, które nigdy państwa nie miały i prawdopodobnie nigdy nie będą mieć.
  • Odpowiedz
Przypomnijmy: w 2011 r. podczas spisu powszechnego narodowość śląską deklarowało 847 tys. obywateli, zwłaszcza na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie. Przy czym 436 tys. osób określiło ją jako identyfikację pierwszą, a reszta jako drugą (co dowodzi, że ktoś uważający się za przynależnego do narodu śląskiego może utożsamiać się też z polskością bądź niemieckością). /Źródło: Tygodnik Powszechny/


@George_Patton: @Lajsikonik Co z tego, że prawnie nie ma jak tyle ludzi czuje się
  • Odpowiedz