Wpis z mikrobloga

Mogę z doświadczenia opisać kompetencję funkcjonariuszy ABW, bo byli u mnie w domu na początku tamtego roku :)

1. Pani najpierw próbowała przez kilka minut wpiąć pendrive do HDMI

2. Potem nie umiała obsługiwać worda, w końcu używając spacji i entera udało jej się zrobić tabulator i przerzucić kawałek tekstu na drugą stronę

3. Ich bloker nie obsługiwał pendrive powyżej 8GB, czyli zostawili mi tylko jeden 2GB a całą resztę zabrali :/

4. Ten jeden pendrive tak na prawdę miał 8GB, ale jako że otwierali go pod windowsem to nie widział on partycji ext4 :)

5. Sprawdzając kartę pamięci z aparatu znaleźli tylko zdjęcia, zniesmaczeni weszli do opcji folderów i wybrali pokaż ukryte pliki i foldery... prawie się posikałem ze śmiechu :D

Poza tym byli całkiem spoko, wbili o 7 rano kulturalnie pukając (pewnie dlatego że mam 2 braci w wieku 9,10 lat i nigdy wcześniej nie miałem żadnych problemów z prawem), ano i bardziej interesowało ich moje akwarium niż cała akcja :D

#aferapodsluchowa #abw #januszeinformatyki #windows #linux #uniwersalnytag #truestory
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xtedek: Funkcjonariuszom otworzyła babcia, ona zawołała tatę, przedstawili nakaz przeszukania, mnie obudziła miła pani i kazała się ubrać i iść na górę do rodziców, tam wytłumaczyli dlaczego przszukanie, skąd są itd. i rozpoczęli zabieranie sprzętów, wszędzie za tobą chodzą, nawet do łazienki, tak samo w drugą stronę, jak szli przeszukać mój pokój to musiałem iść z nimi. Ogólnie atmosfera okey, jak zobaczyli moją tarczę ze strzelnicy to pytali z czego
  • Odpowiedz
@skew: Temu warto jednak szyfrowac dysk, a kompa wylaczac na noc, by nie bylo klucza w RAMie ;) Wtedy conajwyzej zabiora kompa, a spece w laboratorium tez nic nie zrobia (chyba ze beda sie bawili w bruteforce na hasło -nascie znakow, ale to powodzenia zycze :D)..

Wypadało by jeszcze telefon zaszyfrowac, bo jednak FB i inne tego typu rzeczy sa tam zalogowane :/
  • Odpowiedz
@xzn_: Miałem kilka gier pirackich, sporo muzyki i windowsa. Filmy były pobrane z sieci ale nie z torrentów - więc legalnie.

Teraz oczywiście wszystkie gry mam na steam, muzyka na spotify a system to linux :)

@ElCidX: Wtedy nic nie miałem szyfrowane, nie miałem nawet backupów, to był mój błąd, teraz na linuxie mam zaszyfrowany katalog /home (Linux robi to automatycznie :D ) a wszystkie ważne rzeczy, również
  • Odpowiedz
@skew: Nie wiem czy właśnie szyfrowanie nie wzbudziłoby większym podejrzeń. Nie wiem jak w polsce ale zagranicą nie wydanie kluczu jest karalne.

A sprawdzali czy miałeś coś za meblami, pod meblami itp?
  • Odpowiedz
@xzn_: Sprawdzali wszystkie szuflady, pudła, na meblach. Nie sprawdzali: pokoju babci, pod łóżkiem, na strychu, ale to pewnie dlatego że byli pierwszy raz i wiedzieli że się nie spodziwamy.
  • Odpowiedz
@xzn_: No ja też czytałem, że babkę w UK chcieli zamknąć za nie podanie hasła, ale przecież nie są w stanie Ci udowodnić, że je pamiętasz. Zapomniałeś i c--j. Chyba w Polsce nie ma na to paragrafu.
  • Odpowiedz
@skew: z jakiego dostawcy internetu korzystałeś w czasie, gdy działa się ta cała akcja z atakami na stronę ministerstwa? Zastanawiam się dlaczego akurat Ciebie wybrali.
  • Odpowiedz
@Matyson: Mieszkam z rodzicami, na papierku jest napisane że tata jest oskarżony o to wszystko :) On jedynie allegro umi obsługiwać :D

@maros: neostrada, co ciekawe router stał u sąsiada a ja miałem internet od niego (Płaciliśmy 50%).
  • Odpowiedz