Wpis z mikrobloga

Mogę z doświadczenia opisać kompetencję funkcjonariuszy ABW, bo byli u mnie w domu na początku tamtego roku :)

1. Pani najpierw próbowała przez kilka minut wpiąć pendrive do HDMI

2. Potem nie umiała obsługiwać worda, w końcu używając spacji i entera udało jej się zrobić tabulator i przerzucić kawałek tekstu na drugą stronę

3. Ich bloker nie obsługiwał pendrive powyżej 8GB, czyli zostawili mi tylko jeden 2GB a całą resztę zabrali :/

4. Ten jeden pendrive tak na prawdę miał 8GB, ale jako że otwierali go pod windowsem to nie widział on partycji ext4 :)

5. Sprawdzając kartę pamięci z aparatu znaleźli tylko zdjęcia, zniesmaczeni weszli do opcji folderów i wybrali pokaż ukryte pliki i foldery... prawie się posikałem ze śmiechu :D

Poza tym byli całkiem spoko, wbili o 7 rano kulturalnie pukając (pewnie dlatego że mam 2 braci w wieku 9,10 lat i nigdy wcześniej nie miałem żadnych problemów z prawem), ano i bardziej interesowało ich moje akwarium niż cała akcja :D

#aferapodsluchowa #abw #januszeinformatyki #windows #linux #uniwersalnytag #truestory
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skew: bezpodstawnie cie oskarżyli, zabrali sprzęt na pół roku i nie dostałeś za to żadnej kasy?

Zabierali wszystkie kompy, telefony, pendrive itd czy robili kopie?
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: Nie mowie ze tam nie ma specow ;) Ale nie mniej by sie musieli troche nameczyc by kilkunastoznakowe hasło (wszystkie alfanumeryczne + specjalne znaki) odgadnac.. nawet bruteforce by im zajal naprawde sporo czasu.. Po za tym co by ciekawego znalezli? Jak juz cos brzydkiego to tylko tryb prywatny Chrome'a by sladow nie zostało.. A nawet jak, to co im do tego ze czasem czlowiek obejrzy materiały +18 ? Skonczone
  • Odpowiedz
@wojtulas: Mogłeś dać papierek z nakazem przeszukania/oddania rzeczy. Ja taki mam, ale nie robię AMA bo było to rok temu i sporo rzeczy już nie pamiętam :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@bbr247: Tata powiedział że jeśli to prawda to będzie tak jak na końcu projekt X :D Czyli w-------y, ale dumny. Na szczęście oskarżenie zostało wycofane.
  • Odpowiedz