Wpis z mikrobloga

Wiecie co...

Jakby to wszystko połączyć w całość... Rozmowy nagrywane w pokoju dla vipów w restauracji zarejestrowanej pod adresem budynku własności Rosji, ostatnią aferę z Kwachem, przejęcie Azotów przez Ruskich...

Coraz mocniej mam wrażenie, że cała ta akcja z podsłuchami została wykreowana przez ichni wywiad (albo jakąś służbę) w celu destabilizacji sytuacji w kraju. Zobaczcie, teraz wszystkie media zajmują się sprawami taśm, po dzisiejszych akcjach ten temat nie zejdzie z głównych stron co najmniej przez miesiąc. Ruscy mają w tym momencie świetną zasłonę dymną do działań na Ukrainie przed całym światem - największe agencje prasowe piszą o tym, jak w Polsce łamane są podstawowe prawa konstytucyjne. Ukraina zeszła na dalszy plan.

Chciałbym też podrzucić tutaj wątek z KNP. Lewakiem nie jestem, ale jako przeciętnemu gościowi, co interesuje się polityką, wizyta JKM w ambasadzie rosyjskiej przed tymi wydarzeniami jest zastanawiająca. Człowiek, który otwarcie brzydzi się komunizmem i jego post odwłokami (przynajmniej takie sprawia wrażenie), idzie jak gdyby nigdy nic na obchody święta Dnia Rosji. To nie stawia go w dobrym świetle patrząc pod kątem ostatnich wydarzeń.

Ogólnie są to takie moje przemyślenia na ciepło po tych dzisiejszych akcjach abewu. Z tymi działaniami na Ukrainie może zbyt mocno pofantazjowałem, bo nie tylko Ruskie mogą zyskać na destabilizacji sytuacji w Polsce. Na zachodzie mamy naszych "wielkich przyjaciół" helmutów, którzy już ostatnio zaczynają wbijać nam nóż w plecy pod postacią pakietu klimatycznego. Wiecie co, znów mam wrażenie że Polska pozostaje na lodzie w starciu z dwoma mocarstwami napierającymi z każdej strony...

#neuropa #4konserwy #polityka #aferapodsluchowa #afera #abw #knp #dziwnasprawa
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maciekawski: Tez mi to przeszlo przez glowe. Generalnie, te podsluchy nie byly przeciez realizowane w imie patriotyzmu, ale w imie brudnej rozgrywki politycznej. Do swoich argumentow doloz jeszcze zaangazowanie Polski w sytuacje na Ukrainie. Btw, Kwasniewski powinen juz dawno siedziec.
  • Odpowiedz
@maciekawski: Serio? Przecież Polska tak na prawdę nic nie ugrała w sprawie Ukrainy. Po co Rosja miałaby się mścić? A Korwina to do tego nie mieszaj bo on nie jest żadnym agentem tylko zwykłym atencjuszem.
  • Odpowiedz
@maciekawski: Na świecie to sprawę akurat mają i będą mieli w dupie. To, że wrzucili jako ciekawostkę w jakąś zakładkę z informacjami o dzikiej Europie środkowej, nie znaczy, że się tym interesują.

A już na pewno taka błahostka nie przykryje starć na Ukrainie.
  • Odpowiedz
@maciekawski: przypominam, że gdyby skandaliczne słowa nie zostały wypowiedziane, to mimo podsłuchu nie byłoby afery, no chyba, że podsłuchiwani rozmawiali pod bronią agentów GRU... Nie wiem, jaki był cel tego podsłuchu, ale osoba, która go założyła, zrobiła dobry uczynek. Ponadto chciałbym zauważyć, że upadek platformy w żaden sposób nie jest upadkiem państwa polskiego.
  • Odpowiedz
@liberatetutemeexinferis: o tym zapomniałem, a faktycznie może mieć spory wpływ.

@Obserwator_z_ramienia_ONZ: @dzej_kob: biorąc pod uwagę ostatnie wypowiedzi JKM, jego wizytę w ambasadzie dla uczczenia (jakby się nie patrzeć) komunistycznego święta, śmiem powątpiewać w to, że jest zwykłym atencjuszem. Być może Rosjanie chcą rozegrać z nim (lub przez niego) pewną grę polityczną.

Korwin jest kompletnym wolnościowcem. Przepraszam że to napiszę ale zachowuje się tak, że jakby mógł to sprywatyzowałby własną rodzinę. Rosjanie w takiej postawie mogą widzieć swój interes, bo gdyby zaczęło się wyprzedawanie i prywatyzacja majątku skarbu państwa, mogliby sporo nam namieszać przejmując chociażby Lotos czy Lasy Państwowe. Pragnę zauważyć, że za KNP stoi rzesza (może słabe słowo tutaj) ludzi młodych, którzy pragną zmiany w polityce. Korwin jest dla nich osobą niemalże świętą, wierzą w każde jego słowo (tu wyczuwam ich hipokryzję, bo śmieją się z lemingów sami nimi będąc). Gdyby Nowa Prawica przejęła ster władzy (nawet w jakiejś koalicji) po tym, co stało się dzisiaj w kraju, i faktycznie Korwin wcześniej układał się z Ruskimi, to doszłoby do sytuacji, w której państwo mogłoby być wyprzedane w całości majątkowi zagranicznemu. Ta sytuacja
  • Odpowiedz
Serio? Przecież Polska tak na prawdę nic nie ugrała w sprawie Ukrainy. Po co Rosja miałaby się mścić?


@dzej_kob: Jak to nic? A kto tam teraz siedzi na tronie? Jak daleko teraz mają ruskie czołgi do naszej granicy? Niby jeszcze Kaliningrad i Białoruś ale pierwszy krok zrobiony. Cały program Partnerstwa Wschodniego zapoczątkowany jeszcze przez Kaczyńskiego pomysł na zmniejszenie wpływów Rosji. Mołdawia się "stowarzysza" a jak Ukraina zacznie to będzie można
  • Odpowiedz
jeżeli te taśmy są dziełem wywiadu lub innej organizacji spoza Polski to nie podchodziłbym do tego tak entuzjastycznie.


@maciekawski: proszę, nie mylmy pojęć, skandaliczny jest fakt, że można bez większego problemu podsłuchiwać najważniejszych polityków w Polsce, ale jeśli mam wybór, wiedzieć, czy nie wiedzieć o tej sprawie, to wolę wiedzieć. Oczywiście, że służby powinny dowiedzieć się jak najwięcej o tym podsłuchu, choćby po to, by uszczelnić ochronę kontrwywiadowczą, ale nie
  • Odpowiedz
@wspolrzednebiegunowe: dlatego zastanawia mnie fakt, dlaczego wszyscy wybrali to samo miejsce do tych rozmów (bo tak wynika z opublikowanych nagrań)? Wątpię, że politycy są bardzo chętni dyskutować o takich sprawach w miejscach postronnych bez sprawdzenia ich wiarygodności. Dlatego tu rodzi się pytanie - kto i jaki miał interes w nagraniu tych 900 godzin (dobrze pamiętam?) materiału? Politycy jak wspomniałem wyżej na pewno nie przyszliby sami z siebie do pierwszej lepszej
  • Odpowiedz
@maciekawski: dodatkowo służby musiały wiedzieć, że miejsce to jest miejscem spotkań polityków, a mimo to nie zostało on należycie zabezpieczone. A co do samego wyboru miejsca- może to po prostu moda na ten akurat lokal, z resztą nie wiadomo, czy wszystkie materiały pochodzą z tego miejsca.
  • Odpowiedz
@wspolrzednebiegunowe: zauważ że jeżeli okaże się to prawdą, że za podsłuchem nie stała żadna polska agencja, czy nawet jakikolwiek Polak, to w tym wypadku wiemy już gdzie zarejestrowana jest ta restauracja z której pochodzą nagrania. Z drugiej strony Rosjanie nie mogliby sobie pozwolić na tak łatwą wtopę, bo wtedy sznurki za prosto prowadziłyby do nich. Sam już nie wiem co mam o tym myśleć. Śledczym żadnym nie jestem, mózg woła
  • Odpowiedz
  • 1
@maciekawski: Nawet jak sznurki będą prowadzić prosto do rosji to nikt i tak im nie podskoczy. Po sytuacji ze Smoleńskiem pokazali jak bardzo mają nas w dupie i są bezkarni. Ba, najeżdżają inne Państwo i dalej są bezkarni.
  • Odpowiedz