Wpis z mikrobloga

@kenway: #mieszkanie #prawo #studbaza

Mirki, na co należy uważać wynajmując od kogoś mieszkanie? Nie mówię tu tym, żeby sprawdzić czy lodówka jest ale o to jak nie dać się oszukać. Jak widzę niektóre ogłoszenia eleganckich mieszkań w niskiej cenie to zastanawiam się czy to nie jest jakaś pułapka na naiwnych ludzi oraz myślę jak to sprawdzić i jak mieć pewność.

Interesuje mnie również co powinno być w umowie aby być uniknąć różnych "wałków". Znacie może jakieś historie z tym związane?
  • 4
@kenway: W Polsce jest takie prawo, ze akurat nie masz o co sie bac. W sumie nawet nie musisz placic czynszu, bo polskie prawo i tak Cie bedzie bronilo na wszystkie sposoby. Akurat wlasciciele mieszkan moga Tobie podskoczyc.

@tusiatko: Nie znam się na prawie, ale wyobrażam sobie np akcję, że koleś bierze opłatę za pierwszy miesiąc plus drugie tyle kaucji, następnego dnia próbuję się wprowadzić, ale okazuje się, że zamki wymienione. Koleś nie odbiera. Próbuję zgłosić sprawę na policję, ale po jakichś tam przejściach się okazuje, że legitymował się fałszywym dowodem osobistym. Potem się okazuje, że mieszkanie nie było w ogóle jego - wynajmował je od kogoś i dlatego
@kenway: Pytaj o czynsz. Często jest tak że super extra cena taniutko panie a tu się później okazuje że nie ma do tego czynszu który wynosi 40% odstępnego i przestaje być super extra taniutko. No i omijaj ogrzewanie elektryczne za wszelką cenę. Co do tych umów to nie pomogę zbytnio bo w sumie nigdy problemów nie miałem.