Wpis z mikrobloga

pytanie o #cv

ile stron powinno/jest dobrze widziane ze liczy cv? ja zawsze upycham wszystko na jednej stronie, bo tak zostalem nauczony, czy zawsze mi mowiono, ze tak powinno byc, lecz optymalnie by bylo mysle dla mnie 2 strony, abym zmiescil wszystko. Dlatego tez sie pytam, a jak widzialem, tutaj paru ludzi, ktorzy rekrutuja innych do pracy tez sa, to moze oni cos pomoga? :) #kichiochpyta
  • 24
@porque: hehe. zabawne, ale ja to teraz robie - tzw showreel. bo widzę, że niby ktoś tam odpowiada, ale dupa z tego na razie. ale wiesz, wersja papierowa to musi być koniecznie ciekawa. stos tych innych cv i one są praktycznie takie same. ale jeśli swoje zaprojektujesz oryginalnie, ciekawie, może ktoś je zauważy :)
@porque:

sorry, że odpisuje po 3 godzinach, ale sama łażę po mieście i szukam pracy

a showreel to jest taki krótki film, powiedzmy 1-3 minuty, który zawiera próbki twoich możliwości jako operator filmowy. np zrobiłeś 5 filmów, wybierasz z nich najlepsze ujęcia łączysz je w całość, dodajesz jakiś lekki podkład dźwiękowy a na końcu dane kontaktowe. umieszczasz to na np vimeo i jak rozsyłasz cv to zamieszczasz link do tego i