Wpis z mikrobloga

pytanie o #cv

ile stron powinno/jest dobrze widziane ze liczy cv? ja zawsze upycham wszystko na jednej stronie, bo tak zostalem nauczony, czy zawsze mi mowiono, ze tak powinno byc, lecz optymalnie by bylo mysle dla mnie 2 strony, abym zmiescil wszystko. Dlatego tez sie pytam, a jak widzialem, tutaj paru ludzi, ktorzy rekrutuja innych do pracy tez sa, to moze oni cos pomoga? :) #kichiochpyta
  • 24
  • Odpowiedz
@porque: nie rozpisuj się w głupotach. ja też miałam sporo rzeczy do napisania, zmniejszyłam czcionkę i jest ładnie. musiałbyś mieć na prawdę duże doświadczenie + wykształcenie (bo jeśli chcesz pisać 2 strony, to raczej skupiasz się na rozwinięciu tych punktów, a nie np. na cechach charakteru)
  • Odpowiedz
@ch1nczyk: niby sie mieszcze, tylko ze, rozne miejsca pracy np, plus doswiadczeine typu profesja, pare kursow etc, szkolnictwo jakie ukonczylem etc, np duzo mi zajmuje szkolnictwo, bo wiadomo, tlumacze im na ich, jaki mam poziom i co tam mialem etc. Jeszcze kiedys widzialem, nie wiem czy to na internecie, czy ktos mi pokazal kogos cv, taki fajny model nawet, moze nie fajny, bo na pierwszy rzut oka, cos tak wszystko
  • Odpowiedz
@angela09:

@kot_nakrecacz: wlasnie sie mieszcze na jeden stronie, ale powiedzmy dosc prosty schemat cv, czyste i schludne, ale chcialbym tak jak mowi kot, przemodelowac je, aby sie wyroznialo i zainteresowalo w kilka sekund pracodawce, dlatego chcialbym dodac wlasna strone, ktora zrobie, z moim wizerunkiem, to znaczy taka strona dla pracodawcy prosta, schludna i elegancka, ale pokazujaca ze ten gosc cos wie i potrafi sie sprzedac, takich ludzi potrzebujemy
  • Odpowiedz
@porque: myślę też, że w cv powinno być tylko to, co dotyczy konkretnej branży w jakiej szukasz pracy. jeśli robiłeś coś po drodze innego, to lepiej to pominąć. ale jeżeli już musisz napisać więcej, to warto np w jakię sposób wyróżnić te najważniejsze rzeczy, np pod spód dodajesz szarą ramkę, która ma podkreślać to najlepsze. co do ilości stron, myślę, że max 2 strony. ktoś tu dobrze napisał, ważne, żeby
  • Odpowiedz
@takasobie: wielkie dzieki, to znaczy jak mowilem nie mam tony linijek, ale wlasnie takich porad szukalem, mysle ze troche pozmieniam tez sam tekst, jak tak czytam wasze porady :) no i jak mowie, chce aby sie wyroznialo, ale tez nie bylo jakis wodotryskiem. Jednak w tym kraju gdzie teraz jestem, wiadomo w jakim jest kryzysie xD wiec wiesz, zazwyczaj na jedno miejsce jest x kandytadow jak nie kilkaset cv, wiec
  • Odpowiedz
@kot_nakrecacz: wlasnie chce jakies takie przemodelowane jak podales cv podac, no moze cos podobnego, a qr code, zdaje sobie sprawe, ze nikt pewnie nie przeskanuje, ale dodaje pewien walor, mysle nowoczesnosc etc? czy tam ogolnie jakis plus mysle? ze jakbys widzial takie przemodelowane jakeis dosc ciekawe cv jak zapodales w linku, plus qr code to pewnie i tak bys go nie zobaczyl, ale za to jakis pewnie plus by byl,
  • Odpowiedz
@porque: warto moim zdnaiem też poprzeglądać wyniki wyszukiwań takich fraz jak "kreatywne cv" "cv grafika". chodzi o to, że takie cv są generalnie bardzo inspirujące. ja np szukam pracy w branży filmowej, dlatego np zastosował czcionkę courier new, która jest charakterystyczna dla autorów scenariuszy filmowych, do tego umieściłam mini logo klapsa filmowego, które z reszta sama skrobnęłam. wiesz. po drodze pracowałam w wielu sklepach, ale pominęłam ten fakt, mogę przecież
  • Odpowiedz
@takasobie: wlasnie dlatego sie pytam, bo chce zrobic tak jak mowisz, a co do zdjecia, jest tu obowiazkowe w hiszpanii, musi byc cv z twoim zdjeciem :) po prostu go nie przyjmuja jak nie ma, mowia zebys wrocila jak bedziesz miala ze zdjeciem :) no i wlasnie tak patrze rozne pomysly i chce cos takiego zrobic :) aby zainteresowac pracodawce :)
  • Odpowiedz
@takasobie: a najlepiej cv w stylu barneya stinsona jak poznalem wasza matke :D te cv video xD

no a tak na powaznie, tak jak mowilem chce cos takiego zrobic, ale tez nie robic wodotrysku i nie przesadzic :) cos co zainteresuje, a nie zrazi :)
  • Odpowiedz