Wpis z mikrobloga

Mirki, co jest bardziej szkodliwe i nafaszerowane chemia, 0.5kg miesa z kurczaka z Biedronki, czy porcja odzywki bialkowej Whey?

#silownia #mikrokoksy
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sortris:

@-PPP-:

Jeśli chodzi o chemię, to chyba też postawiłbym na kurczaka. ALE pytaniem jest jaka jest szkodliwość tejże chemii (i ile jej pozostaje po obróbce termicznej) w jednym i drugim i czy ma to faktycznie jakieś znaczenie dla nas. Natomiast na koncentrat WPC się tak nie napalaj, bo żołądek musi mieć co robić. A jakby się żarło biało z samego WPC to się dziad odzwyczai od roboty
  • Odpowiedz
@Pucik: Albo czasem konkurencja chce dowalić i robi własne testy jak Olimp z Ostrovitem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Olimp się srogo zawiódł jak wyszło, że Ostrovit nie jest ani trochę walony.
  • Odpowiedz
@sortris: Nie ma czegoś takiego jak "białko jakiejś jakości". WPC to WPC. Nie daj sobie wcisnąć kitu, że WPC od jakiegoś Olimpu, albo innego Kaizena jest lepsze od WPC od Ostrovitu, Łowickiego czy tanich białek sfd czy kfd. Liczy się tylko to czy go ktoś nie wali na zawartości, a od tego są testy. I te najtańsze wypadają często lepiej od tych droższych ze znaczkami znanych firm, które dodają +50
  • Odpowiedz
@sortris: Whey Protein Concentrate.

Ja obecnie zjadam Ostrovit i nie narzekam.

http://www.musclepower.pl/wpc80eu-900g

Oczywiście nie jest to najwyższa liga jeśli chodzi o rozpuszczalność, pienienie się i smak (akurat słaby smak to dla mnie osobiście zaleta, ale nie każdy lubi), ale szkoda mi kasy dopłacać żeby mieć poprawione w/w parametry. Bo pod względem składu wychodzi na to samo.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@berti: do tej pory nie korzystałem z WPC, bo nie chciałem faszerować się chemią, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem to mięso nie jest bardziej szkodliwe i rozważam zastąpienie jednego posiłku dziennie takim białkiem.
  • Odpowiedz
@sortris: Ani mięso, ani WPC nie jest szkodliwe. Poniekąd szkodliwe jest jedzenie zbyt dużej ilości "papu w płynie", bo organizm nie musi go trawić. Ale jeden posiłek np. z 4 raczej świata nie zawali. 20-25% białek może być z WPC. Po treningu to wręcz wskazane się napić mleka z WPC. W dni nietreningowe bym raczej unikał (bo serwatka to bardzo szybko przyswajalne białko i jest nieoptymalne raczej na dzień nietreningowy),
  • Odpowiedz