Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy

Ej wytłumaczcie mi czemu #bosak #krzysztofbosak i cały #ruchnarodowy bredzi, że jest coś takiego jak narodowość kapitału. To jest rzecz jasna brednia, nie ma czegoś takiego a chłopcy #narodowcy wykazują się brakiem zrozumienia pojęcia Patriotyzm Ekonomiczny.

Osobiście chciałbym, żeby tak RN nie przekroczył progu wyborczego ani w tych wyborach ani w następnych (jeśli wystartują) do polskiego parlamentu. Wtedy by się okazało czy są zdeterminowani w walce o zmianę kraju na lepsze i czy po prostu chcą się nachapać z koryta.

Jak ktoś walczy o sprawę to walczy pomimo wielu porażek :P
  • 40
@jogi88: (#) czy Ty umiesz czytać, jak tak to sobie przeczytaj moją wypowiedź na temat fiata wyżej i przestań #!$%@?ć w temacie do którego już się odniosłem.

FIAT to nie jest przykład na narodowość kapitału, beka z typa bo nie dość że ignorant i #januszeekonomii to jeszcze czytać nie potrafi
@galopujacy_zolw: (#) wyciągnij wnioski:

1. w biznesie i pracy nikt nie ma problemów z czytaniem moich zdań złożonych

vs

2. wykopki mają

u wniosek: wyedukowani ludzie na poziomie nie mają problemów, wy macie.

więc gdzie jest problem?
@franekfm: (#) no więc doucz się logiki i np implikatorów typu TO, WTEDY, MIMO ŻE, BO

to dość istotne słowa i logiczne przecinki w zdaniach.

ale oczywiście mogę dla Was specjalnie pisać słowa klucze dużymi literami, ehh będę musiał ludkom zrobić #edukacjazwykopem
@galopujacy_zolw: (#) no w sumie, internetki to przekrój społeczeństwa więc muszę założyć średni poziom intelektualny.

Przyznam Ci rację, to ja się muszę dostosować (PRZY CZYM)[wyrazistość swoich wypowiedzi], że było na waszym poziomie. Zrobię to jednak tak, żebyście się trochę nauczyli.
Ale jak najbardziej prawdziwy jest przykład Gazpromu (i z naszej perspektywy bez różnicy jest to, czy to spółka państwowa, czy prywatna)


@wspolrzednebiegunowe: Przecież to z zasady spółka kierowana przez rosyjskie władze. To trochę jakby potwierdzenia tej tezy szukać wśród fabryk z czasów PRL :).

Jak najbardziej takie przypadki by się znalazły. Nikt (a tym bardziej nie ekonomia) nie mówi, że zysk dla jednostki jest zawsze priorytetem. Zauważ jednak, że w stwierdzeniu
@jogi88: (#) ale to nie jest kwestią zgody czy nie.

PRIMO: kapitał nie ma narodowości

SECUNDO: patriotyzm ekonomiczny nie implikuje narodowości kapitału

ale lewactwo będzie się kłócić i zlewać te dwie rzeczy w jedno. Dlaczego? bo mają problem ze zrozumieniem świata ORAZ łatwiej im mówić, że kapitał ma narodowość, BO IM JEST POŚCIEJ co jest idiotyzmem BO TAK NIE JEST
@franekfm:

W swoim komentarzu napisałem przykład faceta który ma fabrykę musztardy. Gość inwestuje nadwyżki pieniędzy w Polskie nieruchomości, gdyby był Niemcem raczej nie inwestowałby tutaj kasy ponieważ nie zna rynku, to jest przykład kapitału który ma narodowość. Bogaci częściej inwestują we własnym kraju ponieważ znają jego specyfikę.
@jogi88: (#) to jest przykład patriotyzmu ekonomicznego a nie narodowości kapitału.

Tak samo jak ja. Jestem patriota i siedzę w kraju na dupie i tutaj pracuje, mimo, że mógłbym zarabiać w Niemczech albo UK 5 razy tyle. Rozumiesz co to jest PATRIOTYZM? Bo to pojęcie ma wiele aspektów. Na prawdę niektórzy to mają mocno ograniczone myślenie i brak zrozumienia specyfiki zjawiska.

Takie #!$%@? bez zrozumienia, większość firm zagranicznych (francuskich, niemieckich) otwiera
Jest narodowość kapitału, pamiętasz Fiata który przeniósł produkcję do Włoch pomimo że bardziej opłacała się w Polsce.


@jogi88: skąd wiadomo, że bardziej opłacała się w Polsce? ja czytałem, że dostał preferencyjne warunki dt. np opodatkowania, niskooprocentowany kredyt oraz związki zawodowe zgodziły się na niższe stawki godzinowe. Tam, a nie - u nas

Tylko jak zwykle, oczywiście - mamy tłumaczenie typu hurr durr patriotyzm ekonomiczny
skąd wiadomo, że bardziej opłacała się w Polsce? ja czytałem, że dostał preferencyjne warunki dt. np opodatkowania, niskooprocentowany kredyt oraz związki zawodowe zgodziły się na niższe stawki godzinowe. Tam, a nie - u nas


Tylko jak zwykle, oczywiście - mamy tłumaczenie typu hurr durr patriotyzm ekonomiczny


@spluczka:

Niska stawka godzinowa we Włoszech i tak jest wyższa niż wysoka w Polsce. Sam prezes Fiata przyznał że ta decyzja nie miała uzasadnienia ekonomicznego.