Wpis z mikrobloga

#praca #cv #pracujpl #prawo #prawopracy #pytanie #pytaniedoeksperta . Siema Mirki, pytanie mam. Znalazłem ogłoszenie o pracę, które w sumie by mnie interesowało - Sprzedawca RTV/AGD. Wszystko fajnie, ale to w sumie jedyna informacja o "pracodawcy" (dane są ukryte na tym etapie rekrutacji). I tu pytanie czy takie praktyki są legalne i zgodne z prawem? Bo wysyłając swoje CV chciałbym mieć pewność, że dane będą wykorzystane tylko dla potrzeb rekrutacji. Chciałbym też wiedzieć czy nie wysyłam przypadkiem CV do swojego byłego pracodawcy :P. Przecież w taki sposób można w łatwy sposób wyciągać dane osobowe od niczego nieświadomych ludzi. Co o tym myślicie?
  • 10
@weeden: legalne. Gdyby coś się stało (np. nieuprawnione wykorzystanie danych osobowych), to by zaczęło być nielegalne.

Ja do takich anonimów nigdy nie wysyłałem CV. Tym bardziej, że niektórzy podają mail w stylu dobrapraca@wp.pl.
@weeden:

Niepoważne,ale legalne.

Teoretycznie jak znalazłeś ogłoszenie na jakiejś stronie typu pracuj.pl to raczej nie powinno być problemu z tym, że wyłudzane są dane (dane ogłoszeniodawcy są ukryte, ale portal je jednak posiada).