Wpis z mikrobloga

@Radus: Super, że tyle ofert mieści się w zakładanej kwocie, ale nie mam przekonania do tej zaniżonej oferty Mostów Łódź... Fajnie, że są z EL jednak mają 0 dośw w budowie takich obiektów. Oby się nie okazał to obiekt typu tesco z Gliwic czy Kolporter Areny z Kielc.
@Radus: Po co Widzewowi stadion na 18 tysięcy widzów kiedy nawet teraz, kiedy jeszcze są w najwyższej lidze, na ich mecze chodzi jakaś 1/3 tego? Jak dla mnie to nie ma sensu, stadiony większości klubów w Polsce są za duże i nie mają szans na pełne zapełnienie. Rozumiem Legię i Lecha ale takie wielkie stadiony jakie na euro dostała średniutka Lechia czy Śląsk to przesada.
@mimak2: Myślę, że na najważniejsze mecze, wraz z kibicami gości, bez problemu można by było zebrać te 12-15 tys. Jeżeli teraz ludzie przychodzą po 6-8 tys to na nowy tym bardziej będą wpadać. A gdyby Widzew był trochę wyżej niż ligowa średniawka to może i komplet by był parę razy. Nowy stadion zawsze przyciąga kibiców. Na Lechię, czy na Śląsk tez chodziło po 6-10 tys, a teraz 2x więcej na każdym
@mirkobiniu: A w Krakowie po co 2 stadiony?

@mimak2: Widzew pod względem wyrobionych kart kibica jest 4 w Polsce, ponad 75 tysięcy. Obok Legii, Lecha, Wisły, Górnika, Widzew ma największy potencjał kibicowski w kraju. Nowy stadion to wreszcie jakieś ludzkie warunki (teraz jest tragedia), sektor gości, i w ogóle. 18 tysięcy to jest minimum. Spokojnie 21-22 tysiące by mógł być bo trzeba odliczyć, loże, bufory, sektor gośći
@czlapka: też tego nie wiem, dlatego dla mnie też jest żenada. o ile stadion cracovii jest odpowiedniej wielkości, spełnia swoją rolę i zarabia na siebie o tyle wisły to wielki moloch który psuje krajobraz. dla mnie to idiotyzm ale kraków to kraków. tam nawet konserwator zabytków decyduje o tym czy wygląd tramwaju nie psuje średniowiecznego wizerunku krakowa.