Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytałem o różnych franczyzach i wyczytałem, że minimalny wkład za franczyzę sklepu 'Małpka Ekspress' to maksymalnie 5000 zł.

Cholernie mało.

Dają Ci za to sklep (tzn bardziej chyba wynajmują), wyposażenie i szkolenia.

I teraz jestem ciekaw ile taki franczyzobiorca ma miesięcznego zysku na czysto (nawet w wyliczeniu %, bo kwoty się nie da przewidzieć). Wychodzi takiemu chociaż średnia krajowa? :P

#taksobiemysle #firma #biznes #franczyza i taguje #zabka bo działa na tych samych zasadach.
  • 6
@entaroadun: Zatrudniasz studentów na umowę-zlecenie i nie musisz płacić zusu, a do tego oni zarabiają więcej i są zadowoleni. Ale nie o to pytałem. Zastanawia mnie czy to w ogóle jest rentowna inwestycja, bo dziwne wydaje mi się, że sieciówka wymaga tak niskiego wkładu...
@nodikv: sieciówki tego typu dają franczyzę tam gdzie im samym się nie opłaca. to zbyt mądra branża żeby oddać opłacalny rynek. kiedy sieć szuka lokalizacji pod sklep to robią dokładne badania dotyczące przepływów ludzi, mają konkretny sprzęt i konkretnych fachowców. jeśli liczycie, że zostawili dobry punkt właśnie dla Was to zastanówcie się dwa razy. polecam poszukać innej branży bo w tej bardzo ciężko o uczciwość i opłacalność.