Wpis z mikrobloga

#januszebiznesu #wykopoczta #gra #solgaz

Korzystając, z chwilki wolnego czasu wrzucam parę dodatkowych zdjęć z gry #januszebiznesu, które zdążyłem zrobić zanim wysłałem paczuszkę.

Co do samej gry dodam tylko, bo jeszcze pewnie nie wiecie, parę słów o modyfikacjach względem Monopoly.

1. Czynsz za posiadłość mnożymy przez kurs Doge - Duża ruletka na planszy. Kurs zmieniają gracze przechodząc przez pole "Główna", używając karty akcji lub stając na odpowiednie pole na planszy

2. Żółte karty "Afera" - to klasyczne karty szansy, z kolei niebieskie "Powiadomienia" to karty akcji, które mamy cały czas przy sobie i używamy ich podczas naszej kolejki. Możemy mieć ich naraz kilka, dwie otrzymujemy na starcie.

3. Karty "Powiadomień" dają możliwość kradnięcia posiadłości, a nawet całych dzielnic, burzenie zabudowań, zamienianie się miejscami na planszy itp. Z grubsza w grze jest dużo okazji do bycia #januszem :)

4. Plansza posiada rozwidlenie dróg - czarna ścieżka #tylkonocny - znajduje się tam kilka ciekawych, ale i niebezpiecznych pól.

Niedługo wrzucę pełny opis gry wraz z zasadami, planszą i kartami do druku, ale to za jakiś czas.

Na dziś mała galeria - http://imgur.com/a/oCcji

Wołajo:

@weirdman @PolskiSpecjalista @SOLGAZ @TRop3r @Chaqq
Pobierz lolman - #januszebiznesu #wykopoczta #gra #solgaz

Korzystając, z chwilki wolnego cza...
źródło: comment_ZBattxhFwLUEWgnwor5PXT89oFQV5EEv.jpg
  • 80
@lolman Czy mógłbyś zdradzić szczegóły jak to drukowałeś? Interesuje mnie ogólnie drukowanie gier, i stoję przed wyborem technologii. Nakład: 1 kopia. Zastanawiają mnie szczególnie karty: czy drukować na kartkach i potem naklejać na kartoniki, czy drukować na kartonikach. Oraz czy drukować lepiej na drukarce laserowej (trwałość, ale toner chyba ma tendencję do "odklejania" podczas tarcia?), czy na atramentowej (wystarczy zalać wodą i się rozmyje, choć z drugiej strony ostatnio ponoć tusze są