@kastrator2: w TERMOMIKSIE XD nie ważne że można to zrobić normalnym robotem albo mikserem i trwa to 5 minut. I na dodatek się nie opłaca bo 500ml śmietanki kosztuje 10 zł a wychodzi z tego kostka masła
@MistrzKowalski: @parposz @azunyan Najważniejsze, że z termomiksa wychodzi masło rzemieślnicze! Idealnie pasuje do mikroapartamentu! A kto by się przejmował ceną...
@MistrzKowalski: Pewnie wliczasz cenę tego termoguano, ale ogólnie to otóż nie tym razem. Ostatnio w kauflandzie litr piątnicy 30% był za niecałą dyszkę (spora promka, 50% na drugi kubek). Masz spokojnie dwie kostki masła i jeszcze maślanka zostaje (litr chodzi po czwórce). Energii zużyjesz ile, odrobinkę, chwilę ten Kenwood czy inny Zelmer pochodzi i tyle.
@Lohengrin dokładnie. Dzięki za uprzednie potwierdzenie.
@patryk_66: nie wyjdzie ci kostka masła z 500ml śmietany 30XD na masło też są promki i wtedy kostkę masła możesz kupić za 5zl i nie musisz się p-------ć z przerabianiem ¯\(ツ)/¯
@bear2112: ale jaka kostka? Sklepowa? No cała nie, ale nie bądźmy Peweksami. Lwia część tłuszczu pójdzie w masło, z litra za 9 złotych wyjdzie niemal kulka podobna osełki trzysetki (koło 275 gramów) - i to są spokojnie dwie fajne kostki dla dwóch rodzin na dobre dwa tygodnie.
Patrząc na klasyczną cenę w sklepie to już ekwiwalent dziesięciu złotych.
Co nie zmienia faktu, że robienie sobie masła samemu dawno się tak
z litra za 9 złotych wyjdzie niemal kulka podobna osełki trzysetki (koło 275 gramów) - i to są spokojnie dwie fajne kostki dla dwóch rodzin na dobre dwa tygodnie.
@patryk_66: mordo ale jak podzielisz jedną kostkę masła na 4 to nie znaczy że masz 4 razy więcej masła ( ͡°͜ʖ͡°) i tak mówimy o 200g kostkach masła bo jest to niejako "standard"
@kastrator2: olać już wątek Thermomixa. Ale przecież do zrobienia masła trzeba dużo tłustej śmietany, która wcale tania nie jest. Bo drożeje jak masło. Aby zrobić 200g masła trzeba ok 160g tłuszczu a zatem ponad 500g śmietany 30proc. A to pewnie 6 do 7pln obecnie. No to już lepiej wyjdzie polować na promocje w marketach. I masło częściej w promocji niż ta śmietana, której też sporo trzeba kupić.
Siema. Sa jakieś strony z których można pobrac muzykę? Coś jak zippyshare? Zakupiłem hobbistycznie konsole DJ i chciałbym zgromadzić jakąś playlistę. Albo może znacie jakiś działający sposób na pobieranie z YT. #mp3 #mp3free #zippy #spotify
źródło: IMG_0482
Pobierz@parposz: Moze kupili wirowke do mleka za 5 tys zl i smietanke tez robią sami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Masz spokojnie dwie kostki masła i jeszcze maślanka zostaje (litr chodzi po czwórce).
Energii zużyjesz ile, odrobinkę, chwilę ten Kenwood czy inny Zelmer pochodzi i tyle.
@Lohengrin dokładnie. Dzięki za uprzednie potwierdzenie.
Patrząc na klasyczną cenę w sklepie to już ekwiwalent dziesięciu złotych.
Co nie zmienia faktu, że robienie sobie masła samemu dawno się tak
@patryk_66: Dwie kostki masła to 400 gramów.
@ZygmnuntIgthorn: Dwie kostki masła to zazwyczaj 400 gramów.
Poprawiłem.
Trzeba było nie pisać kostka.
@azunyan: Mało z termomixa może być bardziej luksusowe.
Luksusowo można się uczyć języka polskiego, w podstawówce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: język_polski
Pobierz