Wpis z mikrobloga

Są już jakieś nieoficjalne odpowiedzi? Z turystą zepsułem tylko to że podałem 4,5km/h czyli nie tą prędkość (chociaż wg oznaczeń to jest ta, więc nie wiem co jest nie tak). W doborze zawodników (zadanie zamknięte) zaznaczyłem 90 możliwości a nie 45. Dowodów nie umiałem (ale za rozpoczęcie pierwszego powinien być 1p.). No i nie jestem pewien czy w ostatnim (trójkąt z wpisanym kwadratem) mam w mianowniku wyniku 4 czy 6.

Szanse na 9X% zaprzepaszczone. Trochę trudna jak na podstawę, ale nie mam pojęcia jak można tego nie zdać.

#matura
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Tukan29: nie, matfizy mi uświadomiły moją głupotę. Jak policzysz 10*9 to masz liczbę możliwości doboru zawodników z uwzględnieniem ich kolejności, a przecież byli wybierani jednocześnie, gra zawodnika x z zawodnikiem y to ta sama gra co zawodnika y z x
  • Odpowiedz
@MasterYoda: Ma być 45. 10x10=100 ale nie mogą wybierać sami siebie wiec odejmujesz 10. Później jak masz 90 to dzielisz na dwa. Bo jak facet numer 1 wybiera nr 2 to nr2 nie wybiera ponownie jedynki. Chociaz próbowałem wytłumaczyć :D
  • Odpowiedz