Wpis z mikrobloga

@bombastick: Nie wiem co ma do tego RUS propaganda, ale żale są wylewane po stronie UKR. Na TT, zwykle pozytywny albo cichy Marek, wylał kubeł zimnej wody i nie oszczędzał się w słowach na temat obrony Ukraińców, i co nie działa. A nie działa mnóstwo rzeczy.

To co widzimy na froncie jest sytuacja krytyczną, jak zabraknie amunicji to Ukraińcy moga dopuścić do sytuacji zwinięcia całego frontu.
  • Odpowiedz
zasoby Ukrainy są uzupełniane na bieżąco przez aliantów


@walenty-merkel: Ciekawe, bo by wychodziło, że skoro Ukraina ma uzupełniane straty, a Rosja wyciąga coraz to gorszy sprzęt i w mniejszej ilości to siłą rzeczy szala powinna się przechylać na rzecz Ukrainy, a jest odwrotnie.
  • Odpowiedz
@Dejwor: armatę skonstruowano w 1906, produkcja z 1944, na magazynie od 1960, mogła zajść wewnętrzna korozja, młodsze lufy od pionów im rozrywa

Wyciągają, bo pewnie amunicję w Korei znaleźli. Donośność (teoretyczna) 17 km, ale mówią, że praktycznie 9. 3X7 ma razy dwa, razy trzy.
  • Odpowiedz