Wpis z mikrobloga

#praca #ekonomia #pieniadze #bezrobocie Jest nadmiar absolwentów studiów w Polsce, a to zła wiadomość dla absolwentów i gospodarki. Właśnie zmarnowali trzy-cztery-pięć-sześć lat swojego życia i mnóstwo pieniędzy i czasu już na magazynie byłoby im lepiej może po kilku latach awansowaliby na kierownika który siedzi sobie przy komputerku i zarabia 5-8k.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Orbiter01: To o mnie - zmarnowałem 4 lata na inżyniera mechanika, a teraz pracuję jako fizol za 25-30k/mc. Gdybym nie wygłupiał się ze studiami to miałbym już spłacone mieszkanie w wojewódzkim (bo i kredyt wziąłbym pewnie 4 lata wcześniej czyli przed pandemią xD)
  • Odpowiedz
  • 0
To o mnie - zmarnowałem 4 lata na inżyniera mechanika, a teraz pracuję jako fizol za 25-30k/mc


@PfefferWerfer: Wystarczyłoby, że poszedłbyś do Biedry/Lidla czy gdzie kol wiek uzbierałbyś 15 000 i zrobił sobie uprawnienia c, c plus ce, i adr i byś dziś zarabiał miesięcznie 8000-14 000 netto. Po co pakowałeś się w inżyniera mechanika przecież po tym nie ma pracy w Polsce to już lepiej trzeba było zostać pielęgniarzem
  • Odpowiedz
Wystarczyłoby, że poszedłbyś do Biedry/Lidla czy gdzie kol wiek uzbierałbyś 15 000 i zrobił sobie uprawnienia c, c plus ce, i adr i byś dziś zarabiał miesięcznie 8000-14 000 netto


@Orbiter01: No ale ja nie mam 2,5-3k tylko 25-30k, nie narzekam na finanse. Narzekam na zmarnowane lata studiów.

Po co pakowałeś się w inżyniera mechanika przecież po tym nie ma pracy w
  • Odpowiedz
@Orbiter01:

o o mnie - zmarnowałem 4 lata na inżyniera mechanika, a teraz pracuję jako fizol za 25-30k/mc. Gdybym nie wygłupiał się ze studiami to miałbym już spłacone mieszkanie w wojewódzkim (bo i kredyt wziąłbym pewnie 4 lata wcześniej czyli przed pandemią xD)


@PfefferWerfer:
W Polsce jeżeli chodzi o późniejszą pracę najemną to poza studiami medycznymi sens mają tylko informatyczne (programowanie), ostatnio urosła też trochę elektronika. Nie mniej IT przędzie coraz gorzej przez brak podwyżek inflacyjnych za ostatnie
  • Odpowiedz
@Orbiter01:
Zależy co chcesz robić. Jak coś bardziej ambitnego np. DSP to moim zdaniem przynajmniej bez tego pierwszego stopnia się nie obejdzie.
Nie mówię, że to niemożliwe, ale nie znam nikogo kto by sam się nauczył analizy matematycznej żeby np. zaimplementować równania różniczkowe, napisał układ regulacji ze sprzężeniem albo nawet rozumnie zastosował biblioteki do tego.

A na studiach to nawet jak tego się nie nauczysz dobrze to się osłuchasz i
  • Odpowiedz
  • 0
@LaurenceFass Ja tutaj mówię o robieniu stron internetowych, czy testowaniu gier komputerowych albo pracy w helpdesku do tego studia nie są potrzebne a jak pracodawca ich wymaga to jest idiotą a nie pracodawcą.
  • Odpowiedz