Wpis z mikrobloga

Jak zrobić tak żeby publiczna usługa geoportalu proponowała wykupienie w mojej firmie płatnego raportu na podstawie "zebranych danych"? Nie wiecie? Ja tez nie wiem ale na pewno wie właściciel Geo-System Sp. z o.o który proponuje takie usługi na mapach ze strony gminy Niepołomice. Może to normalna sprawa, a ja sie czepiam, kto wie, kto wie xd

#prawo #geoportal
komakow - Jak zrobić tak żeby publiczna usługa geoportalu proponowała wykupienie w mo...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@komakow: wolny rynek panie, jak sie nie podoba załóż sobie swój geoportal i rób wszystko za frikasa, w ogóle najlepiej sobie swoją polske załóż i daj bogatym się w spokoju bogacić komuchu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@komakow: to jest akurat firma pana Izdebskiego, on wcześniej był Głównym Geodetą Kraju co wcale nie prowadziło do konfliktu interesów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oferowanie takich raportów to nie jest nic nowego w przypadku ich oprogramowania i ludzie to tego przywykli. Inne firmy dostarczające tego typu portale nie wrzucają tam jeszcze dodatkowo swoich komercyjnych produktów, ale to chyba nie jest jakoś specjalnie zabronione i skoro mozna
  • Odpowiedz
  • 1
@CherryJerry: Można, pewnie że można. Tak jak napisał @wez_idz_sobie , założe własny geoportal i opchne go gminom i będę też dawał płątne usługi xd Albo uczciwie przystąpie do jakiegoś przetargu i go wygram z panem Izdebskim, bo przecież jest uczciwa konkurencja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@komakow: kolejny z brzegu: https://wadowicki.e-mapa.net/

Po cholerę w ogóle każda gmina ma wykupywać taki serwis? Nie może być po prostu jednej mapy geo tworzonej przez państwo która byłaby open source?

Jak samorządy mają inwestować w ludzi skoro są dojeni z każdej strony przez takie firemki od oprogramowania?
  • Odpowiedz