Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam różne wpisy polityczne na mikro i generalnie jest spory hejt na SLD...

Jakoś specjalnie fanem tej formacji politycznej nie byłem, a już takich ludzi jak Miller czy Oleksy zupełnie nie poważam i najchętniej bym ich na stałe wyeliminował z polityki odsyłając na emeryturkę... z drugiej zaś strony z tego obozu wywodzi się kilka sensownych osób: Belka, Cimoszewicz, Hausner...

Jak tak na zimno i spokojnie...

czyli z pominięciem całego PRLowskiego bagażu i bez koncertowania się na tym, że to stare komuchy co powinny wisieć :)

...przeanalizujemy ich rządy, to strasznie dużo rozsądnych ruchów w tym wszystkim widać :)

1. mimo, że SLD deklaruje się, że jest lewicą to światopoglądowo starali się zachować jakiś kompromis i nie grzebali za bardzo w kontrowersyjnych... nie wprowadzono gejowskich ślubów, nie zasiedlono Polski muzułmanami, nie było parytetów, nie zlikwidowano "umów śmieciowych", nie rozbujano socjalu, nie zamykano kościołów... co więcej SLD wykonywało wiele nietypowych ruchów - nie doszło do rusyfikacji :P kraju - tylko do zbliżenia z USA, wysłano m.in. wojska do Iraku, coby nie sądzić o wojnie i jej podstawach, to dość nietypowy ruch jak na lewicę taka interwencja wojskowa ramię w ramię z USA, a jakieś korzyści WP odniosło (szkolenie, sprzęt etc.)

2. doszło do obniżki CIT z 27 na 19 % (jedna z niższych stawek w Europie) i wprowadzenia liniowego PIT 19%, obniżono też akcyzę na alkohol co zwiększyło wpływy do budżetu

3. rząd SLD rozkręcił trochę prywatyzację i trzeba przyznać, że wiele jego działań to przykłady wzorowej prywatyzacji np. PKO BP, który puszczono na giełdę, zbudowano - w dużej części polski - rozproszony akcjonariat, zachowując jednocześnie kontrolę nad bankiem, zamiast oddać bank w ręce zagranicznego bankowego korpo... Podobnie zrobiono z Lotosem, PGNiG czy Azotami

dodamy jeszcze, że SLD nie brało udziału w rządzeniu od 10 lat... skąd więc taki hejt na SLD? :) tak racjonalnie i bez emocji ktoś może ich popunktować - z zastrzeżeniem, że robimy to na tle innych rządów?

bo jak patrzę na to SLD - to mimo ogromnej niechęci do takich ludzi jak Miller, Oleksy itp. to muszę przyznać, że obiektywnie jakieś te rządy mocno lewackie nie były, sporo dobrego dla gospodarki zrobiono, a lewackie kwestie społeczne zupełnie poszły na boczny tor :)

#neuropa #ragekageradzi
  • 85
@RageKage: problem z socjalistami jest taki ze jak rzadza to wydaja kase tych co wczesniej zaciskali pasa a na koniec rzadow wszystko jest #!$%@?...e wiec przychodza centroprawicowcy i prawicowcy ktorzy nie robia nic a jak nic sie nie robi i nie zmienia to ludzie moga prowadzic biznes bo przynajmniej wiedza ze przepis sie nie zmieni i beda okradani tak samo bez niespodzianek ... a potem te oszczednosci znow zjada lewica

wydawac
problem z socjalistami jest taki ze jak rzadza to wydaja kase tych co wczesniej zaciskali pasa a na koniec rzadow wszystko jest #!$%@?...e wiec przychodza centroprawicowcy i prawicowcy ktorzy nie robia nic a jak nic sie nie robi i nie zmienia to ludzie moga prowadzic biznes bo przynajmniej wiedza ze przepis sie nie zmieni i beda okradani tak samo bez niespodzianek ... a potem te oszczednosci znow zjada lewica


@bazingaxl: ale
@RageKage: aby to co robi dana parta przeswietlac trzeba brac kilka okresow w tyl a nie jeden, jak wygladaly wczesniej te podatki jak dlugo dana stawka istaniala ... jak wygladala suma wszystkich obciazen podatkowych, albo robisz totalnie dobra prace naukowa albo cos tam przekleisz z netu
@bazingaxl: ale o co Ci chodzi? bo nie wiem do czego Twoje wypowiedzi zmierzają w tym wątku - zapytałem o konkrety, co takiego socjalistycznego/lewackiego robiły rządy SLD (zwłaszcza na tle innych rządów), że jest taki mega hejt, bo jak ja się przyglądam decyzjom poszczególnych rządów, to rządy SLD były stosunkowo 'łaskawe' dla gospodarki, przedsiębiorców etc.

Ty zaś piszesz, że problem socjalistami to jest taki i taki, a generalnie to albo robię
@RageKage: Ja mam tylko pretensje, ze po reformach AWSu SLD olala sprawe i byl to praktycznie rzad administracyjny. Nie przeprowadzili wiekszych reform, dzieki temu mielismy spokojny wzrost gospodarczy, ale dlugoterminowo bylo to zle dzialanie.

Z drugiej strony, jak teraz mysle, chyba tylko AWS mialo jaja, zeby poswiecic popularnosc w sondazach, dla reform.

A na SLD jest hejt, bo ja jeszcze pamietam, jak dziadek i ojciec mnie na poczatku lat 90 uczyli,
Z drugiej strony, jak teraz mysle, chyba tylko AWS mialo jaja, zeby poswiecic popularnosc w sondazach, dla reform.


@miki4ever: co do reform AWS/UW mam mocno mieszane uczucia...

... z jednej strony fajnie, że rząd Buzka nie zajmował się administrowaniem tylko zmienianiem kraju

... z drugiej strony te reformy realizowały słuszne koncepcje w głupi sposób, tak było z OFE czy samorządami :)
@RageKage: Zgadzam sie, ze nie wszystko wyszlo tak jak powinno, ale osobiscie wole rzad, ktory robi reformy i sie myli, niz taki, ktory administruje. Jak dobrze pamietam tamten okres to nie tylko zalozenia, ale tez pierwsze wersje reform byly sporo lepsze(niektore:)), niestety pozniej UW dochodzilo do glosu..

Ja ogolnie tez hejtu na SLD nie rozumiem, a zwlaszcza na Millera, ktory jak dla mnie jest chyba najlepszym graczem politycznym w tym kraju.
Przecież jasno napisałem o co chodzi: co ludzie mają do rządów SLD, jakie konkretne zarzuty, co te rządy schrzaniły, zrobiły źle etc.


@RageKage: NO JAK TO CO SEBIX, KOMUCHY TO SOM JEDNE, WIESZAC, DO WIEZIENIA ŁAGRU ALBO NA SYBIR Z NIMI!

No a tak poważnie, to jedynym zarzutem jaki właśnie usłyszysz to że są/byli komuchami lewakami mimo, że rządy sprawowali imo lepiej w porównaniu do PiS czy PO