Wpis z mikrobloga

Nvidia i Tesla znów przykuły moją większą uwagę i wyglądają po prostu dobrze, dlatego zakupiłem ich akcje w ciągu ostatnich trzech dni. W tym celu sprzedałem też akcje Kinross Gold. W poprzednim wpisie w poniedziałek, przed otwarciem sesji, pisałem, że jest jeszcze potencjał do dużego wzrostu na Nvidii.

Wahania zrobiły się mniejsze, wolumen się zmniejszył. Dla niektórych osób niewielki wolumen to negatywny sygnał przed lub w trakcie wzrostów. Ja uważam, że niski wolumen w tym przypadku był pozytywnym sygnałem świadczącym o tym, że przy danej cenie podaż jest niewielka (bo co było do kupna po tej cenie, to już zostało wykupione). Innymi słowy, mało chętnych jest żeby sprzedać przy takiej cenie, więc chętni na kupno muszą sięgać po wyższe poziomy cenowe żeby wejść w posiadanie akcji. Ostatnie wzrosty są pozytywnym sygnałem.

W przypadku Tesli mamy taki kroczący wzrost, w którym występuje higher highs i higher bottoms. Nikt na Teslę "nie naciska" w tym sensie, że podaż musi być na tyle słaba w stosunku do popytu, że reakcje, które występują są niewielkie, wahania występują tylko w ciągu dnia, a w następnych dniach po starych wahaniach i poziomach cen nie ma ani śladu. Przy początkowych wzrostach miesiąc temu sądziłem, że mogą szybko zostać zbite (i tak było 6 września, ale tylko wtedy).

Jest jednak więcej spółek, które wyglądają bardzo dobrze, np. AMD i Dell. O Dellu wspominałem też w jakimś swoim wpisie miesiąc temu, ale sprzedałem żeby zakupić spółki wydobywające złoto (wciąż posiadam Harmony Gold, Hecla Mining i Gold Fields).

#gielda #wallstreet #nyse #nasdaq #stockmarket #rynek #nvda #nvidia #tsla #tesla
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@jombsik: chłopie, jeśli wzrosty na czymś okazują się lub okażą duże, to nie ma absolutnie znaczenia czy kupiło się 3 dni temu, 2 dni temu, wczoraj, czy nawet dziś. Poza tym niektóre wpisy piszę wtedy kiedy mi się chce. Nie przesiaduję cały czas na wykopie i widać to chyba po moim profilu. Jeśli Ty uważasz, że ktoś po zawarciu transakcji ma obowiązek napisania w tym samym dniu dokładnie po jakiej
  • Odpowiedz
  • 1
@jombsik: ja uważam, że takie osoby jak Ty psują ten tag, bo atakujesz kogoś o byle co. Nie należę do osób, które się próbują tutaj czymkolwiek chwalić. Sądzę, że każda normalna osoba powinna odróżnić post mający na celu pochwalenie się od postu w której jest jakakolwiek analiza czy zwrócenie uwagi na dane spółki. Chwalenie się to pisanie "ej ziomy, zarobiłem teraz szybko 100%!". A skuteczność jak skuteczność: czasem lepsza, czasem
  • Odpowiedz
@Reading1833: Jaki tag? Nawaliles mnostwo tagow do tego piszesz ogolniki, porownujac Nvidie czyli dostawce do Tesli czyli jeden z baniek a pozniej AMD czy Della czyli znowu firmy ktore maja jakis produkt a nie 10 letnie obietnice Muska, ze do konca roku juz bedzie autopilot i tak co rok.
  • Odpowiedz