Wpis z mikrobloga

@Xianist: : branża budowlana razem producentem nożyków do tapet, kołków do ścian, Macka wózkowego z Obi, Grześka od płytek to największy pracodawca i płatnik vatu w kraju i tak tanie kredyty są potrzebne dla zwykłych ludzi na wczoraj
  • Odpowiedz
@Kroledyp: nie :) potrzebna jest czystka na rynku, a nie rynek zombie dotowany przez całe społeczeństwo. To jedyny zdrowy scenariusz, każda dopłata to powiększanie problemu.
  • Odpowiedz
@Heezy: rozumiem, w porządku to zostańmy z najdroższymi kredytami w Europie, będzie super czystka ( ʖ̯)

to troszku przerażające jak bardzo nie wiecie o czym w ogóle gadacie i czego chcecie
  • Odpowiedz
@Xianist: można a nawet trzeba, pan deweloper wybuduje mieszkanie bez pana Piotra z cementowni albo kierowcy betoniarki a nawet Seby wózkowego z magazynu obi ?

Kłamstwem i o to obrzydliwym jest hasło; Dopłata dla dewelopera bo nią absolutnie nie jest

to prosty slogan dla raczej tych głupszych politycznie troli, nawet sobie sprawy nie zdajecie, że zrobiono już dawno z was pożytecznych partyjnych idiotów, dołóżcie do tego jeszcze uśmiechanie się
  • Odpowiedz
@arnoldinho71: jestem jednym z tych co by się właśnie wziął wyłącznie za banki to z nimi jest problem a nie z gościem co buduje chałupy
wyraźnie napisałem, że potrzebne są tanie kredyty, jak to połączyłeś z tym, że chce dobrze dla banku?
Ale ok to mi troszkę rozjaśnia z jakim poziomem się mierze tutaj z wami na tgu, muszę się troszkę obniżyć i dostosować
  • Odpowiedz
  • 24
@Kroledyp To niech się PZFD dogada z bankami i ustalą marże takie, by bankom i deweloperom szła sprzedaż. Tymczasem w kraju z kartonu, przekupni politycy chcą przepchnąć tę ustawę kolanem.
  • Odpowiedz
@Dlkvv: i to co napisałeś trzeba pchać w świat, o tym majkel powinien trąbić od rana do wieczora a nie hasłem dopłata dla dewelopera dla przygłupów od przygłupa
na tę chwilę to majkel robi zwyczajną kampanie wyborczą dla konfopisu co mnie niezmiernie w-----a
  • Odpowiedz
@Kroledyp: sorry ale może po prostu u nas jest z-----y rynek kredytów? Właśnie wziąłem kredyt w kraju, który ma stopy procentowe wyższe niż w Polsce a jednak bank dał na 3 lata stałe raty na poziomie 4,99% - w Polsce nie ma takiej opcji.
@Dlkvv @arnoldinho71
  • Odpowiedz
@Kroledyp:

wyraźnie napisałem, że potrzebne są tanie kredyty, jak to połączyłeś z tym, że chce dobrze dla banku?

potrzebne są tanie kredyty, serio?
wszyscy podatnicy mają składać się na tanie kredyty na drogie mieszkania?
dlaczego podatnicy mają płacić
arnoldinho71 - @Kroledyp:  
wyraźnie napisałem, że potrzebne są tanie kredyty, jak to...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kroledyp: dopłaty do kredytów dadzą efekt proinflacyjny. Jeśli chcemy tańszych kredytów, to musimy poczekać aż jaszczomb obniży stopy. A żeby je obniżyć to musimy te pieniądze wyciągnąć z rynku.

Lata rozdawnictwa, niskich stóp, dopłat covidowych robią swoje. Nie można teraz kontynuować tego procesu, jeśli chcemy żeby nasza gospodarka się rozwijała a kredyt tanial
  • Odpowiedz
  • 6
@Olbor A czemu rynek kredytów jest z-----y? Bo sobie sami pozwoliliśmy urządzić eldorado zagranicznym instytucjom kapitałowym do tego stopnia, że gdy kredyty stały się za drogie, to banki wyciągają łapę do rządu, zamiast obniżać marżę.
  • Odpowiedz
@arnoldinho71: majster ale czemu dałeś mi średnią cenę metra w dużym mieście Krakowie a budowę metra to już nie dałeś z Krakowa?

Żeby było większe wrażenie mogłeś dać cene metra z centrum Warszawy a cene budowy z Podlasia

Ja bardzo bym chciał jednak nazywać rzeczy po imieniu, dopłata dla dewelopera dopłatą dla dewelopera nie jest, reszta się zgadza
  • Odpowiedz
@Kroledyp ale obniżenie kosztów kredytów jest bardzo proste. Wystarczy, żeby inflacja spadła do celu a wtedy jaszczomp sam obniży stopy. Inflacja nie spada? No to dodrukiem i rozdawnictwem wprowadziliście stagflacje to płacicie za takie myślenie teraz. Żadnych dopłat
  • Odpowiedz
@Kroledyp: majster, bo nie ma takich danych tj. ok. 7-8k kosztuje czyli niewiele więcej niż w całym kraju
przy tej skali dopłat to nie robi różnicy, i tak będziemy finansować gigantyczną marżę dewelopera
zostałeś zaorany to zesrałeś się o jakieś szczegóły
  • Odpowiedz