Wpis z mikrobloga

@buhaj32: z pewnością te notatki pomogą jej w inwestowaniu. Jak powszechnie wiadomo rys historyczny instrumentów finansowych jest najważniejszy. Widzicie, co polska szkoła robi z mózgu? Abstrahuję od tego, że NFT to żaden instrument inwestycyjny.
  • Odpowiedz
@Markowowski:poznanie rysu historycznego, zastosowania i problemów które rozwiązuje pewne narzędzie to dobry sposób nauki. Jak ktoś chce dobrze się czegoś nauczyć to każde nowe pojęcie musi obracać wielokrotnie aż nie stworzy jasnego obrazu.

Polska myśl szkolna raczej jest od zakuwania, uczeń jest jak poseł który nauczył się jednego zdania w obcym języku i biegnie szybko zanieść swoje poselstwo zanim zapomni o czym ma powiedzieć.

Patrząc po notatkach Iza przesiąkła takim
  • Odpowiedz
@IksdeHeheh: całe studia magisterskie zaliczyłem z jednym zeszytem 32 kartkowym zapisanym do połowy, mam 4,5 na dyplomie
koleżanka która miała pół bagażnika notatek miała 4 xD
  • Odpowiedz
@winsxspl: umiejętność pisania notatek to ostatnia rzecz jakiej uczą w szkołach xD każdy ma mieć kropka w kropkę tak samo. Potem to właśnie widać w dorosłym życiu, kto potrafi zinterpretować informacje, zrozumieć i zapisać „po swojemu”.
  • Odpowiedz
@Markowowski Dzięki szkole tacy mniej inteligentni ludzie przynajmniej zwykle nie wchodzą w dorosłe życie jako analfabeci.

Umie ładnie coś napisać, w uporządkowany sposób - więcej tu bym od niej nie oczekiwał...

Ale ogólnie to ja jestem za wprowadzeniem do szkół zajęć z myślenia krytycznego na którymś etapie. Skoro na 2 lekcje religii w tygodniu czas się znalazł, to nie powinno być problemu.
  • Odpowiedz
@winsxspl: Miałem podobnie. Zrobiłem magistra, a jedyny zeszyt miałem, przez pierwszy tydzień studiów inżynierskich. I tak przed każdą sesją cały rok miał jakimś magicznym sposobem notatki do egzaminów.
  • Odpowiedz
Ale ogladam ten tag jak serial, ciekawe jak skonczy glowna bohaterka


@Milo900: ironia losu polega na tym, że może mieć dużo followersów i skończyć z dobrymi zarobkami na swoich followersach, będać influencerką. Nie zapominajmy, że to Zwierzogród i tutaj głupota jest promowana, także fafluniąca izunia wcale nie jest na straconej pozycji.
  • Odpowiedz