Wpis z mikrobloga

@jamajskikanion: moim zdaniem The Sopranos to bardziej rewolucyjny serial, poza wspomnianym kontinuum fabularnym (czy jakkolwiek by tego nie nazwać) masz jeszcze antybohatera (a nawet "tego złego") w roli głównej - bez Antoniego Soprano nie byłoby Włodzimierza Białego ()
  • Odpowiedz
@mlodir: a obejrzales do konca calosc? wielowatkowosc i poruszanie sie w czasie i swiatach o roznym przebiegu wydarzen az takie trudne bylo i dlatego ludzie nie rozumieli, przestawali ogladac?
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Jeden z lepszych seriali, ale chyba jego skala i popularnosc przerosla samych rezyserow bo koncowka juz byla mocno wymuszona i zagmatwana. Takie mocne 8/10 ale tylko dlatego ze pierwsze dwa sezony to 12/10 wiec sie usrednia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@aligejtor ech, jak zwykle. W każdym innym serialu jak ktoś da jakiś przykład nieścisłości, a ktoś inny tę nieścisłość potrafi wytłumaczyć, to po prostu w trzech zdaniach ją tłumaczy i temat zamknięty. Ale nie w fanbejzie lostów, o nie. Tutaj zawsze się kończy znamienitym: b0 nIE ZRoZuMiAłeŚ fABułY.
Problem w tym, że fabuła zaczęła przytłaczać samych twórców w pewnym momencie, a wątki tajemnicze, jak czarny dym czy niedźwiedź polarny, w pierwszych
  • Odpowiedz
@mlodir chcesz to moge ci wytłumaczyć ale moim zdaniem mija sie to z celem, wiele osób odpowiada na te pytania ciągle a i tak ciągle są zadawane. Śmierć Charliego tłumaczyłem już z pięć razy i to w kilku zdaniach.

Jest nawet cała wiki i to w języku polskim z odpowiedziami dla tych co pominęli to w serialu.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: serial jeden z lepszych no i pierwszy tego typu w historii TV, ci co ogladali pamietaja jak najpierw wychodzil w USA a rano juz chłopaki robili tłumaczenie i czesto na 7 rano było gotowe. ile było for internetowych gdzie analizowano dosłownie klatka po klatce każdy odcinek, teorie fanów i jakieś poszlaki, które autorzy umieszczali często i gęsto. batony apollo itp. scena otwierająca 2 sezon - mistrzostwo. flashbacki czy też
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek wszystkie sezony są zajebiste, nie zgadzam się z tym, że po 2 sezonie jest gorzej, po prostu pamiętacie cotygodniowe odcinki z tvp sprzed 15 lat i wtedy się dużo zapominało xd ja to przeleciałem chyba w 2019 od deski do deski w ciągu 2 tygodni jednym tchem to wszystko się dodaje, ma uzasadnienie i jest zrozumiałe (co najwyżej kilka wątków jest zakończonych z d--y jak śmierć Mr Eco). 5 lat
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Mi ten serial zrył banię. Mało spałem i oglądałem po nocach po 4 odcinki na raz. Zgadzam się, że jest najlepszym serialem w historii. Klimat i zagadki niszczyły system. Po odcinku z liczbami z loterii nie mogłem zasnąć całą noc. Nic już tego nie przebije.
  • Odpowiedz
nie wiem nawet jak mam skomentować całą te dyskusje tutaj, ten serial był swojego czatu popularny to prawda, podobał sie wielu widzom to prawda ale pisanie ze był jednym z najlepszych?????????? on nawet nie jest u mnie w grupie "srednich seriali"

zaplułem monitor ze smiechu, scenariusz wymyslany na kolanie z odcinka na odcinek bez wiekszego zastanowienia, cała fabuła nie miała zadnego sensu bo nawet twórcy nie znali tego "sensu", udziwniane na siłe w celu zwiekszenia oglądalnosci, podobny zabieg "twórczy" jest stosowany do dzisiaj , jako przykład moge podac seriale CASTLE ROCK oraz STAMTĄD (FROM), ot taka operka mydlana niskich lotów dla wielbicieli tajemnic

zeby mój wpis był bardziej merytoryczny , ponizej moja lista TOP (nie cała, pisze z pamięci), jesli gdzieś podany jest numer sezonu oznacza to ze na te ocene zasługuje w mojej subiektywnej opinii tylko ten sezon.

-
  • Odpowiedz