Wpis z mikrobloga

  • 291
@Raa_V: tak dziala slow market, jak ci enie stac to umierasz. a poza tym bylo sie ubezpieczyc. Ale masz wolnosci i dzieki temu mozesz wiecej pracowac, tak na 2 - 3 etaty.

Uwielbiam wpisy na reddicie jak to ludzie potrafia pisac ze p--------e bo maja rachunek na dziesiat k$ bo sie uderzyla w glowe i jak ja somsiad znalazl to belkotala polprzytomna to zadzwonil po karetke i ona nie zdarzyla powiedziec zeby nie dzwonil xD.
Albo ze ktos zaslabl na chwile i obudzil sie w szpitalu i rachuneczek.
Albo rachuneczek za uredzenie dzieciaka. Albo jak ktos wlasnie splacil kredyt za dentyse i wlasnei zlamal zab
  • Odpowiedz
@Raa_V dziwię się, że tam przyrost naturalny jest znacznie większy niż w Polsce, czy, że raczej w ogóle jakiś jest ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@soundboy: to jest kraj wolnosci i mozliwosci! Tak jak pisalem, masz mozliwosc zeby pracowac na kilka etatow i mozliwosc spania w samochodzi. Nikt ci tego nie zabroni, no nych ze akurat spania w samochodzie to to nie wolno.
  • Odpowiedz
@srgs W Chinach chyba podobnie, opieką państwa nad obywatelem jest uboga, co oczywiście cieszy firmy bo prawie bez opodatkowania i kodeksu pracy mogą zatrudniać ludzi do pracy. Tylko dziwię się niektórym wykopkom, którzy chcą aby u nas było jak w USA czy Chinach aby tylko słupki z PKB się zgadzały.
  • Odpowiedz
@srgs: ja się serio dziwię, że te ceny nie są jakoś odgórnie unormowane przez rząd. To jest x rzędów gorsze niż lichwa i totalnie odstaje od rzeczywistych kosztów, a generuje naprawdę niemałe problemy dla społeczeństwa.
No, chyba że politycy są umoczeni w biznesy medyczne, to wtedy sytuacja jest zrozumiała.
Albo że korzystniejsze jest to, że obywatele muszą z---------ć jak dzikie mrówki.
  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz bo to by ograniczalo wolnosc, a o dziwo publiczna opieka w usa wcale nie kosztuje panstwa mniej niz kasa co idzie w calej europie. tam jest pelno programow typu medicaid i inne obamacare, karteczki na zarcie. elo, wolnosc.
chcesz j------o komunizmu w polsce?
  • Odpowiedz
  • 126
@srgs o tak, kiedyś mi Amerykanin napisał na reddicie że przynieśli mu rachunek na 19k. powiedział im że no nie mam ubezpieczenia i chyba żartujecie że to spłacę a oni tak popatrzyli na niego, pochrzakali, zabrali i kazali zapłacić 100 dolarów i robić wypad
  • Odpowiedz