Wpis z mikrobloga

Lesrley - Mirki, taki zestaw ma sens? 

Składam pierwszy raz komputer od zera, budżet...

źródło: 1

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lesrley: wydaje mi się że można by było dołożyć mocniejszą kartę graficzną, ja bym zamienił ten zasilacz na jakiś pożądny np. silentium PC albo corsair, bo ten wygląda podejrzanie, myślę że nie ma co oszczędzać na zasilaczu bo byłoby szkoda jakby ci spalił kompa za ponad 4 koła. Nie musze chyba wspominać że wypadałoby kupić chłodzenie do procesora, bo to stockowe będzie niewystarczające
  • Odpowiedz
  • 0
@Verzide: To w sumie takie pierwsze lepsze podzespoły by mieć coś na start do dyskusji :)
Wiem że są gotowe polecane zestawy no ale chciałbym też się przy okazji dowiedzieć dlaczego lepiej kupić taki a nie innych procesor, kartę itp.
  • Odpowiedz
  • 0
@kacappylon: Planuje najpierw wrzucić około 4k w te najważniejsze podzespoły a następnie po miesiącu wrzucić jeszcze około 1k w resztę sprzętu takiego jak właśnie chłodzenia czy dyski.

Jaką moc powinien mieć zasilacz do takiego zestawu?

taki
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek50005: W sumie to ceną i mocą zasilacza, chyba nie potrzebnie sobie nałożyłem ten budżet 4-4,5k bo w sumie lepiej jeszcze trochę dołożyć niż potem się martwić o zasilacz :x
  • Odpowiedz
@Lesrley: Niedawno kupilem 5950x ale tylko dlatego, ze to juz max dla am4 a mam plyte z x570 od 2019 roku i szkoda by bylo ja zmieniac bo wciaz jest porzadna i daje rade. Nie warto pchac sié w am4 w 2024 roku. Jesli koniecznie chcesz ten procesor to dolicz jeszcze chlodzenie wodne bo on bardzo sie grzeje.
  • Odpowiedz
  • 6
@Lesrley do gier? To nie ma sensu. Taniej kupisz na am5 z ryzenem 7500f/7600. 5950x to nie jest procesor do gier.

zasilacz z tych które strach podłączyć aby nie spaliły kompa
  • Odpowiedz
  • 0
@brambi: To takie startowe podzespoły, kompletnie wszystko z tego koszyka mogę wymienić tylko właśnie próbuje się w ten sposób dowiedzieć co i dlaczego by zdobyć jakąkolwiek wiedzę
  • Odpowiedz
@Lesrley: tu masz najlepsze zestawy podzespołów w danej cenie przy współpracy z x-kom i jeśli nie masz wiedzy o obecnej sytuacji na rynku to nawet się nie zastanawiaj bo nic lepszego naprawdę nie wymyślisz bo z tych polecajek korzystają też osoby które się znają, jeśli chodzi o to co i dlaczego to grafikę rtx nie bierz z 3 generacji tylko już rtx 4xxx bo cenowo podobnie a będziesz miał nowsze
  • Odpowiedz