Wpis z mikrobloga

@ARdian: @Gigi_: chodzi mi o świat, jeśli chodzi o Polskę to literatura od tego kipi :)

@linoleum: to nie jest znieważenia a atak na głowę państwa. Jakby krzyknął "Ty #!$%@?!" to by było co innego, ale sprawdzę to, choć wątpie.
@M4h00n: W 2008 afera z Sarkozym. Podczas wizyty jakiś facet nie podał ręki prezydentowi ze słowami "Proszę mnie nie dotykać. Brudzisz mnie". Bardziej znana jest replika Sarkozy'ego "Casse-toi, pauv con."
@tmsz: i to właśnie jest jedyny przykład jaki znam ze świata. Co ciekawe Sarkozy był pierwszym od 60 lat Prezydentem Francji, który wszczął postępowanie w sprawie zniewagi.

@Rifle: dzięki!
@tmsz: cytując za "Praktyczne aspekty wolności wypowiedzi"

"W czasach prezydentury Charles'a de Gaulle'a miało miejsce kilka postępowań karnych w sprawie znieważenia głowy państwa. W latach 1947-2007 wszyscy następcy Charles'a de Gaulle'a odmawiali zgody na prowadzenie takich postępowań."

A jeśli chodzi o znieważenie Sarkozego to sprawa wyglądała tak, że Rolnik nie chciał mu podać, ręki prezydent coś tam burknął obraźliwego, później inny facet jadąc na rowerze obok autka prezydenta miał napisane "Więc
@M4h00n: Wizyta Merkel i Sarkozy'ego u Komorowskiego: Sarkozy stojący jako jedyny na deszczu bez parasola. Komor siadający do stolika zanim Merkel i Sarko zdążyli usiąść.