Wpis z mikrobloga

Czy tylko mi się wydaje, że eldorado się jednak skończyło? Praca niby jest ale stawki jednak stoją w miejscu a wymagania rosną.
Co tego trzeba odwalać jakiś szajs, 15 etapów rekrutacji i inne uje muje dzikie węże

Zaraz jakiś Oskarek wyskoczy, że pewnie skilla nie mam - no nie mam, bo nie siedzę już na dupie po pracy żeby cały czas uczyć się nowych rzeczy jakie sobie wymagają rekruterzy, także serdecznie mam gdzieś takie robienie "nadgodzin" bo jak się je zsumuje to pensja wychodzi taka sama jak zwyczajnej księgowej czy nauczyciela

#programista15k
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@default_city: Dobra rada. Tylko jaki biznes?


@enten: a hu.... go wie... Dlatego stosuję taktykę Samsunga lub Pietera Levelsa - strzelać jak z karabinu maszynowego szybkimi POC-ami, na 100 projektów, około 3-7% odniesie olbrzymi sukces (reszta do kosza).
defaultcity - >@defaultcity: Dobra rada. Tylko jaki biznes?

@enten: a hu.... go wie....
  • Odpowiedz
@enten: Poza zamkniętymi rekrutacjami (z polecenia czy na linkedin), z moich i znajomych obserwacji jest bardzo ciężko. Jeśli ktoś zaprosi Cię na rozmowę to procesy ciągną się w nieskończoność. Stawki też mocno pospadały, dwa lata temu spokojnie senior na kontrakcie mógł złapać pracę <=200 zł za godzinę, teraz ja sam nie widzę takich ofert.
  • Odpowiedz
@default_city: XD

Czyli mam bez kapitału zakładać 100 własnych biznesów i liczyć na to że jakikolwiek w ogóle wypali?

No świetna rada


@enten: ¯\(ツ)/¯ to nie jest dla każdego

w zasadzie Levels ma jeden biznes (pracuje sam), tylko jego projekty i marki są liczne.
  • Odpowiedz
@enten: weź normiku, albo zasuwasz po godzinach 20-30h dodatkowej nauki w skali tygodnia albo wypad z branży!

Jak nie masz nadwagi, pryszczy, zakoli lub gdy masz dziewczynę, znajomych, żonę, dzieci - to nie jest branża dla ciebie!
  • Odpowiedz
@enten: Jak nie masz mieszkania wynajmij gdzieś airbnb na południu europy po sezonie gdzieś gdzie jest taniej niż u nas. Wbrew pozorom sporo jest takich miejsc, nawet francja jest tania, obecnie dla nas ( ͡° ͜ʖ ͡°) i przestań wierzyć, że za odrą to tylko emigranci gwałcą stare baby i chujnia z grzybnią jest.
  • Odpowiedz