Wpis z mikrobloga

@Dupazbita: w pionie sobie zamontujesz jak się na długość nie zmieści. Zresztą, przy każdej obudowie masz podany parametr pt. "maksymalna długość GPU", to za ciebie takich rzeczy za darmo nie będziemy sprawdzać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Fiodooor: wbij ten zestaw na https://pcpartpicker.com/ i zobacz co powie jeżeli chodzi o kompatybilność części. Znajdziesz tam też alternatywy. Ja bym na pewno szedł w AMD zamiast Intela.

Jeżeli chcesz to mogę podesłać build pod granie w 1440p jaki zrobiłem w zeszłym roku: Ryzen 7800X3D, 4070Ti
  • Odpowiedz
@Fiodooor: ten ram Ci nie pójdzie na ryzenie, w każdym razie nie w trybie w którym powinien. kontroler pamięci w ryzenach toleruje ramy 6000-6400 (optymistycznie)

czemu taki mały dysk w czasach gdzie jedna gra potrafi zajmować ponad 200GB?

upewnij się, zę arcitc do obudowy wejdzie, to aio ma grubszą chłodnice niż standardowo i czasem są problemy.
  • Odpowiedz
@Fiodooor: Zobacz tę obudowę, jest tańsza i wydaje mi się że wszystko w nią wejdzie co masz. U mnie na luzie weszło. Jest naprawdę dobrze zrobiona: LIAN LI Lancoool 216-X,
  • Odpowiedz
  • 1
LIAN LI Lancoool 216-X,


@mulligan: niestety u mnie problem to "okno" akurat bede miał komputer po swojej lewej, wiec nic nie będę widział i to jest problem, a z tym towerem od thermaltake jest tak, ze jest oszklony mniej wiecej z kazdej strony i cos tam widać, troche estetyka ale jednak jak juz wydaje tyle kasy to zeby mi sie to w miare podobalo.
  • Odpowiedz
@Janusz_Conway: Cały internet o tym huczy. Intel dodał poprawkę bios, która niby mniej degraduje procesory, ale polega ona na zbiciu napięć. Zauważalna róznica w wydajności jest marginalna, ale jednak te procesory z fabryki wychodzą już uszkodzone. Niby intel dał 2 lata gwarancji więcej na całą serię ale i tak bym bał się brać xd

No i jak weźmiesz AMD to za 10 lat wrzucisz sobie procek o kilka generacji nowszy
  • Odpowiedz