Wpis z mikrobloga

Szukam tanich żarówek do smart home - chcę podłączyć kilka pod aplikacje i z telefonu maks dwa klikniecia zapalac naraz kilka lamp w pokoju. Widziałem, że najtaniej sprzedaje to #ikea (plus mają fajne lampki ledy tez w systemie smarthome), ale realnie nie wiem jak to działa, bo widziałem enigmatyczne opisy, ze trzeba najpierw łączyc z ich wlasnym systemem, a dopiero potem z Alexa czy Google Home.
Ktoś się na tym zna i jest w stanie coś doradzić? Docelowo jak na screenie, duzo zrodel swiatla w formie ambientu, a nie chcę tracić codziennie godziny na zapalanie ich wszystkich xD
#smarthome #philipshue #oswietlenie #zarowki #googlehome #alexa
NoNameNoIdeaNoLife - Szukam tanich żarówek do smart home - chcę podłączyć kilka pod a...

źródło: Untitled

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NoNameNoIdeaNoLife: Nie podam ci konkretnych sprzętów, ale jak nie chcesz dodatkowych bramek to w zasadzie tylko wifi ew. bluetooth żarówki ci zostają. Ikeowe żarówki są na zigbee i aby coś z telefonu z nimi robić potrzebujesz bramki zigbee. Możesz się zastanowić np. nad postawieniem lokalnie home assistant i albo kompatybilne żarówki wifi z nim (będzie sporo) albo zigbee i wtedy jakiś dongle z zigbee (np. conbee) i możesz integrować różnych
  • Odpowiedz
@lobo: znasz jakiś dobry poradnik do tego? Nie potrzebuję żadnych czujnikow ani nic, tylko, żeby po 2 kliknięciach w apce zapalały się 4 lampy. Może zamiast tego przy gniazdkach włączniki po wifi najtańsze, a żarówki zwykle?
  • Odpowiedz
@NoNameNoIdeaNoLife: najtańsze przekaźniki dopuszkowe na dwa obwody po wifi to jakieś 20-30zł nie wiem tylko czy można bezpośrednio się z nimi telefonem łączyć czy potrzebują jakiejś bramki, możesz jeszcze przycisk wifi kupić, a nie przekaźnik koło 40zł można znaleźć.
  • Odpowiedz
@lobo podpytam. Kupuję żarówki z Ikei z zigbee, a do tego bramkę zigbee tuya. Czy dzięki temu będę obsługiwał żarówki dzięki aplikacji tuya?
  • Odpowiedz
@anthoris: Niestety nie, ikea ma własną bramkę. Tylko systemy bardziej open sourcowe się integrują lepiej inne nazwijmy to firmowe działają głównie ze swoimi sprzętami, teraz zaczyna się standard matter gdzie mają urządzenia działać między firmowo, ale nie wiem czy to już weszło w jakiś sensowny stan bo używam home asisstant i wszystkie urządzenia mam praktycznie na zigbee oprócz kilku które musiały być na lan/wifi
  • Odpowiedz
Szukam tanich żarówek do smart home


@NoNameNoIdeaNoLife: to szukasz modułów (wifi) w jakimś jednym systemie (jak nie chcesz pełnego "homeassistant" smarthome - to może polska supla?), które montujesz w wszystkch lampach/kinkietach/pod włącznikami, a same żarówki - zostawiasz jakie są, jakie chcesz, i jakie lubisz.
Bo:
- żarówki smart są drogie
- wybór typów - jest marny a jak chcesz bardziej jasną jakąś niż >1000lm to w ogóle bieda (1500? zapomnij
  • Odpowiedz